החלק המגיע לי בחלוקת רכוש בגירושין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • מילה

  נשלח ע"ימילה 14:55, 20 ביוני 2012

  שלום,רציתי לעדת עם במשך נסשעאם קנינו דירה ,בעלי שלם על הדירה מחשבון שלו 300000 ,אני 150000.אנחנו מתגרשים,מה החלק שלי,עם זה חצי -חצי?תודה

  השב
 • 16:02, 20 ביוני 2012

  מילה שלום
  בשאלתך חסריםהרבה פרטים הצריכים לתשובה עניינית. יש צורך לדעת באיזו שנה נישאתם, האם יש הסכם ממון, כיצד רשומה הדירה ועל שם מי וכיו"ב. באופן עקרוני דירה שנרכשה במהלך הנישואין תחולק בין הצדדים בחלקים שווים אם היא נרשמה על שם שני בני הזוג, מאחר וזו מעין הצהרה כי הצדדים הסכימו לשיתוף מלא. ואולם צריך לשים לב כי לכל כלל יש יוצא מן הכלל וחוק יחסי ממון מאפשר חלוקה לא שוויונית בין צדדים. הייתי ממליצה בחום כי תפני לקבלת ייעוץ של עורך דין כדי לשמור על זכויותייך.
  אשמח לעמוד לרשותך להבהרות ושימת לבך כי האמור לעיל אינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו.

  תגובה
 • 16:56, 20 ביוני 2012

  אנחנו נשואם מ1998,יש לנו ילד,אחרי12 שנים מתגרשים,קנינו דירה בשנת 2003, דירה להשקרה ,דירה רשומה על שם של בעלי,אין הסכם ממון.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.