כיצד אמורה להיות חלוקת הדירה כשבן הזוג שילם 3/4 מהסכום? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • מירב

  נשלח ע"ימירב 11:12, 16 ביולי 2012

  היי, אני ובן זוגי חיינו ביחד 9 שנים. ללא נישואים. קנינו יחד דירה כשאת רוב הסכום הביא הבן זוג שלי, בערך 3/4 מהסכום. עכשיו כשאנחנו נפרדים איך אמורה להיות החלוקה של הדירה? חצי-חצי או ש-3/4 מהדירה שייכת לו ולי רק 1/4 מגיע?

  השב
 • 11:23, 16 ביולי 2012

  מירב שלום משאלתך עולה כי את ובן זוגך מוכרים כידועים בציבור ועל כן, חלה עליכם הלכת השיתוף (ולא חוק יחסי ממון). לא כתבת לי כיצד רשומה הדירה ואולם אם היא רשומה על שם שניכם סביר להניח כי הדירה תחולק ביניכם בחלקים שווים מתוך כוונת השיתוף. תגובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי ולא תחליף לו וזאת מאחר ואין בפני את כל הפרטים הצריכים למתן ייעוץ. אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.