האם הדירה שרכש בעלי בזמן שלא עבד משותפת לשנינו? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 13:17, 14 באוקטובר 2012

  אמו של בעלי נפטרה לפני מספר שנים והותירה לו ירושה, בעקבות כך הפסיק לעבוד והוא עוסק רק בתחביביו ב"משרה מלאה" בטענה שהוא ימשיך לתרום לכלכלת המשפחה מכספי הירושה, בזמן זה חיינו ממשכורתי בלבד ומדי פעם בעיקר כשהיו לנו הוצאות חריגות העביר בעלי כסף לחשבון הבנק המשותף -אציין שרובם הגדול של ההוצאות החריגות היו שלו, נסיעות לח"ל השתלמויות רכישת חומרים וכד' בעוד שלהוצאות הרגילות משכנתה, חשבונות, קניות וכד' שימשה משכרתי. לאחר זמן רכש בעלי דירה מאותם כספים ואת שכר הדירה העביר לחשבון המשותף. עוד אציין שמאז הפסיק לעבוד משכורתי המצטברת הייתה גבוה מכל כספי הירושה.. היום אנו עומדים להיפרד. האם הדירה שרכש בעלי היא משותפת שהרי הוא לא היה יכול לרכוש אותה אלמלא ההכנסה השוטפת שלי..או שהיא שלו בלבד.

  השב
 • 11:45, 16 באוקטובר 2012

  לנוכח השאלה המשפטית המעניינת והמורכבת ובשל העובדה כי כיום הפסיקה אינה נותנת תשובה וודאית לעניינים אלה, הייתי מציעה כי תקבלי/תקבל ייעוץ משפטי שלא מעל גבי הפורום שכן תשובה לשאלה ספציפית כשלך יכול שתסייע מאוד בידי הצד שכנגד. אשמח לעמוד לצורך הבהרות

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.