תמ"א 38/2 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 14:04, 10 ביוני 2012

  שלום הבנין שלנו בגבעתיים קיבל הצעה מחברה קבלנית לתמא 38/2 .ממתי עו"ד צריך להכנס לתמונה? איך רצוי ולפי איזה קריטריונים צריך לבחור עו"ד? האם יש דרך לוודא שלעו"ד אין קשרים עסקיים עם חברת הבניה?בנוסף: כרגע יש שתי קומות על עמודים בבנין, והקבלן הציע בניית דירות גן+6 קומות ופנטהוז? נראה לי שזה יותר מידי. אנא חוות דעתכם. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  15:57, 11 ביוני 2012

  רצוי שעורך הדין יכנס לתמונה כבר מהשלב הראשוני. לא תרצו להיות במצב שכבר נקבעו עובדות מבלי שקיבלתם עורך דין אשר מכיר את מלוא ההיבטים של עסקה מסוג זה. רצוי לבחור עורך לו מספיק ניסיון בתחום המקרקעין בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט. לעורך הדין חובה מקצועית ואתית לייצג נאמנה את לקוחו. יש לבקש מעורך הדין גילוי נאות לגבי כול קשריו כם היזם. לגבי מספר הדירות, אינני יודע להגיד כמה דירות ניתן לבנות בכול בנין. הייתי מציע לבקש לקבל דו"ח 0 ולראות מה רווחיות הפרויקט ובהתאם לכך לסכם עם היזם את מספר הדירות החדשות שיבנו.

  תגובה
 • 22:27, 22 ביוני 2012

  רחלי שלום
  אנו קבוצת יזמים מנוסה ומוכרת בתחום , אשמח להציע הצעה חלופית לאחר בדיקת נתונים מול הרשויות .
  יש לנו רזומה מרשים בפרוייקטים מסוג זה .
  אשמח לסייע .
  תודה מראש
  דרור 052-3521854 drorpaz7@gmail.com

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.