חברה חדשה ייעודית לביצוע תמ"א במקום שם הקבלן - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 12:22, 12 במרץ 2013

  שלום רב אנחנו במו"מ לביצוע תמ"א 38/3 עם קבלן. בחוזה ובשאר המסמכים הקבלן מתעקש לרשום שם של חברה ייעודית שנפתחה במיוחד לצורך ביצוע הפרוייקט בטענה שאחרת לא יקבל ליווי בנקאי. האם עלינו להסכים לכך, האם זה מקובל, האם צריך לדרוש שגם חברת האם תהיה ערבה או חתומה על ההסכם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  14:15, 17 במרץ 2013

  עצם פתיחת החברה היעודית פחות מטריד, שכן הדבר הכרחי ומקובל לצורך הפרדת פעילות ויצירת מימון לפרויקט.

  מה שהכרחי הוא הזהות שבין בעלי המניות (האנשים שאיתם אתם מתקשרים) של החברה הנוכחית לבין בעלי המניות בחברה שתיפתח - יש לדרוש שיהיו אותם בעלי המניות, ולקבוע תנאי של שמירת השליטה בחברה על ידי אותם בעלי מניות.
  היבט נוסף לעניין זה הוא תקופת האחריות והבדק: מאחר שככל הנראה החברה תיסגר לאחר הפרויקט, חשוב להשאיר ערבות שתישאר לתקופת זמן לאחר הפרויקט להבטחת תקופת האחריות והבדק.
  אפשרי ורצוי לדרוש כי החברה הנוכחית תהיה ערבה לפרויקט, אך זה לא תנאי שבלעדיו אין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.