האם שתי בנינים צמודים נחשבים כשתי כניסות - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • דני

נשלח ע"ידני 01:22, 17 בדצמבר 2013

שלום רב אני גר בבניין 4 קומות סה"כ 16 דיירים וצמוד אליו עוד בניין 4 קומות גם עם 16 דירים סה"כ 32 דיירים חשוב להדגיש שזה לא בניין רכבת בבניין שאני גר רק 10 דיירים רוצים תמא 38 כלומר חסר אחד לרוב ואילו בבניין השני הצמוד אלינו 14 דיירים רוצים תמא 38 האם הם יכולים לחייב אותנו לבנות תמא 38 היות ואם מצרפים את כלל החתימות יש להם רוב, או שרואים כל בניין בנפרד? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

18:32, 17 בדצמבר 2013

צריך לבדוק האם הבניינים רשומים תחת חלקה אחת ובמסגרת צו בית משותף אחד.
    אם רשומים כבנין אחד - התשובה חיובית.

תגובה
  • 21:04, 17 בדצמבר 2013

תודה
    אולי הנתון הבא יוסיף להבהרת התמונה
    הבנינים אכן רשומים כחלקה אחת, אך לכל בניין יש מספר בלוק אחר, כלומר זה לא כמו בבניין "רכבת" שמספר הבלוק זהה לכול הדיירים.
    מה זה צו בית משותף אחד?
    האם צריכים להתקיים שני התנאים? גם שיהיו רשומים כחלקה אחת וגם שיהיו במסגרת צו בית משותף?
    היכן ניתן לברר זאת, האם בעיריה או אולי במקום אחר?
    אני מתנצל אם הארכתי אך אודה לך אם תשלים לי את התמונה

תגובה

18:15, 18 בדצמבר 2013

יש להוציא נסח של הבניין ולראות אם כל הדיירים של הבנין נמצאים באותו הנסח.
    בנסח ניתן לראות אם בכלל המבנה רשום בצו בית משותף.
    המספרים שנותנת העירייה אינם רלוונטים לעניין זה.

אם הבניינים רשומים כבית אחד - כל בית עצמאי ולא תלוי בשני.
    אם רשומים יחדיו, אך כל כניסה מתנהלת באופן עצמאי, ניתן לראות בו כבית מורכב, כמשמעו בחוק המקרקעין.
    במקרים אלו, ניתן לפעול כך שיבוצע פרויקט לכל כניסה בנפרד.

תגובה
  • 20:33, 18 בדצמבר 2013

הוצאתי נסח מרוכז דרך שירות התשלומים הממשלתי מאתר משרד המשפטים
    לפי הנאמר בנסח כל הדיירים בשני הבניינים (כל בניין 16 דיירים) מופיעים במספור של 1 עד 32 וכשמגיע לבניין השני כלומר דייר 17 כתוב כניסה ב'
    אז מה משמעות הדברים?
    לא ראיתי בנסח את המילים "צו בית משותף"
    האם אנו כמו שכתבת , אני מצטט "אם הבניינים רשומים כבית אחד - כל בית עצמאי ולא תלוי בשני"
    שוב תודה על כל העזרה

תגובה

11:06, 19 בדצמבר 2013

בית משותף יופיע לך תחת ב"מ.
    אבהיר, אם אתם רשומים במסגרת צו בית אחד, או תחת רישום אחד לחלקה אחת של שני הבניינים, ואין הפרדה רישומית בין הבניינים, במצב זה כל בעלי הדירות בסירה אחת.

יחד עם זאת, גם במצב זה, אם כל כניסה מתנהלת באופן עצמאי ונפרד מכניסה אחרת, ניתן להכריז על הבית כבית "מורכב".
    במצב זה, ניתן יהיה ליצור הפרדה משפטית שבין הכניסות, וכל כניסה תוכל לבצע פרויקט עצמאי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.