האם ניתן לבטל הסכמה לתמ"א 38 לאחר חתימה - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • ריטה

  נשלח ע"יריטה 17:30, 30 באוגוסט 2014

  ברשותי דירה בהרצליה, אשר נמצאת בבניין של שישה דיירים, והשייכת לעוד שתי כניסות כאלו. כלומר, ביחד אנחנו 18 דיירים. בבניין עומדים להתחיל בעבודות תמ"א 38 בדצמבר הקרוב. אני משכירה את דירתי זו מזה כעשר שנים. חתמתי על הסכמה לביצוע הפרוייקט יחד עם שאר הדיירים. כעת, בעוד שהפרוייקט עומד להתחיל תוך חודשים ספורים, נודע לי שבפרוייקטים אחרים מסוג זה, נהוג לשלם לבעלי הדירות השכורות את דמי השכירות, או לפחות חלק ממנו בזמן העבודות. האם יש עדיין מה לעשות בנדון. או שעצם זה שחתמתי, אין אפשרות לשנות דבר?! בתודה ריטה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  09:40, 11 בספטמבר 2014

  מרגע שחתמתם לא ניתן לשנות את התנאים אלא בהסכמה או עקב התנאים הקבועים בחוק ובהסכם (הפרה וכיו"ב).
  לא תמיד מקובל לשלם את דמי השכירות שכן הדבר עשוי להוות פגיעה בשוויון למול בעלי הדירות הגרים בבנין והסובלים על גופם את עבודות הפרויקט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.