המשמעות של "קניינית" - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אלישבע

נשלח ע"יאלישבע 14:03, 24 באפריל 2015

שלום רב, נאמר לי שועדת השכנים בעירייה היא ועדה "טכנית" ולא "קניינית" רציתי להבין מה המשמעות ? למשל אם מישהו משתלט על שטח של השכנים האחרים, אין זה מעניין את אותה ועדה ואם כך לאן פונים ? בתודה מראש אלישבע

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

10:23, 30 באפריל 2015

לא ברורה לי ולא מוכרת לי הועדה שאת מציינת.
    כך או אחרת, העירייה והועדה המקומית כשלעצמן לא דנות ובוודאי שאינן מכריעות בשאלות קנייניות, לאמור שאלות הנוגעות לזכויות הבעלות.

ככל שמדובר על סכסוכים שבין שכנים לבנין - ניתן לפנות בתביעה למפקח על רישום המקרקעין.
    בכל מקרה אחר, לבית המשפט.

ככל שנושא הבעלות ברור ואינו שנוי במחלוקת, ניתן כמובן גם לפנות למשטרה.

תגובה
  • 11:37, 30 באפריל 2015

לעו"ד שי אליאב, תודה על המענה.
    לגבי הינוח "ועדת שכנים" הכוונה היא לאותה ועדה בעירייה במסגרת "המחלקה לרישוי על הבנייה" שאליה
    פונים אותם בעלי דירות שרוצים לבנות לעצמם ממ"דים או מרפסות בשטח השייך לכלל השכנים.
    כאשר התקשרתי המזכירה כינתה כך את אותה ועדה ויתכן שכינוי זה לא מקובל בכל העיריות.
    אני מניח שתשובתך תואמת את תפקודה של אותה ועדה.

שוב תודה
    אלישבע

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

18:20, 30 באפריל 2015

אכן.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.