של מי האחריות? - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 08:31, 11 ביוני 2013

  שלום רב! אנו מתגוררים בשכונת הרחבה. במגרש הצמוד אלינו טרם החלו לבנות (למרות שהסתיימו 3 השנים עליהם חתמו עם הקיבוץ, להלן היזם). ביננו לבין המגרש הלא מאוייש אין הפרש גבהים ולכן הפרדנו באמצעות שורת סלעים. הבעיה: בשטח המגרש הגובל עם המגרש שלנו יש המון קוצים גבוהים ואנחנו חוששים מנחשים בעונת הקיץ. אנו חשים שיש בכך סכנה ולכן מבקשים לדעת מי אחראי לכיסוח העשבייה (הקוצים)? האם בעל המגרש? האם היזם (להלן הקיבוץ)? האם הדבר מוגדר בצורה ברורה מבחינת אחריות משפטית? על עזרתך אודה!!

  השב
 • 10:39, 16 ביוני 2013

  עדי שלום
  האחריות על הנעשה בכל מגרש, כולל מגרש שטרם נבנה, היא על החוכר של המגרש. במידה ומגרש זה טרם שווק, האחריות צריכה להיות של הייזם, ושל הקיבוץ, לאכוף על הייזם את כל העבודות הקשורות במגרש זה.
  במידה ואינם מקבלים סיוע מאחד מאלה, ניתן לפנות למועצה בתלונה רשמית, ובה דרישה לשמור על המגרש נקי מכל סכנה, כולל שריפות וכו'. על המועצה לאכוף מול הייזם או על מי שחתום על הסכם הפיתוח מול המינהל סוגיה זו.
  בהצלחה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.