• 22 בנובמבר 2012

  פיצול משק עזר

  אני בעל משק עזר במושב יש לי חוזה חכירה צול המינהל ללא היוון משלם ישירות למינהל דמי חכירה שנתיים.האגודה לא הסכימה לאשר לי פיצול.המושב נמצא בסוף הדרך של הגשת תב"א ללא חלוקת מגרשי התושבים,התב"א עדיין לא הופקדה מפני שעדיין לא מולאו כל דרישות הועדה ,ולא ידוע אם תופקד בגלל ההחלטה של המינהל לגבי ועדות קבלה אנו ישוב דתי.
  במקביל קיבלה אספת חברים החלטה שבסגרת ההרחבה חלקם של התושבים בהרחבה תינתן להם הזכות לפצל את מגרשם.אולם בתב"א מופיעים 295 מבנים מתוך300 שתמ"א 35 מאפשר ויש 12 תושבים בעלי מגרש שניתן לפצלו.כך שלא כולם יוכלו לפצל.לתושב אחד נתנו אישור בכפוף לתב"א החדשה בתנאי שיחתום על ויתור למגרש בחרחבה,אולם לי (אני שכן שלו באותו סטטוס רק שלא יש היוון דבר שהבנתי שלא נותן לו שום עדיפות)לא מאפשרים,מהסיבה שלא יש בן שמיועד להרחבה (גר בכפר בשכירות ובן שני שהיה גר בכפר נהרג בתאונה לפני מס חודשים)אבקש עצה כיצד לנהוג

  22 בנובמבר 2012
 • 18 בדצמבר 2012

  פיצול משק עזר

  אפרים שלום וברכה,
  שאלתך מאוד ספציפית ומורכבת ע"מ שאוכל לתת לגביה עצה בפורום זה. מטרת הפורום הנה לתת מענה קצר, ראשוני וענייני לשאלות המעניינות ציבור גדול מבלי להיכנס לסוגיות משפטיות פרטניות מורכבות, אשר עדיף וראוי שיינתנו ישירות ע"י עורך דין בפגישה פרונטלית. על כן, כל שאוכל לייעץ לך בעניין זה הוא לפנות לעו"ד המתמחה באגודות שיתופיות לצורך קבלת חוות דעת בנוגע למצבך המשפטי.
  בברכה, עו"ד צבי סיגל

  18 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?