אי תשלום ופיגור בתשלום הפקדות לחברת ביטוח - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 17:40, 26 בדצמבר 2012

  אני עובדת במקום עבודה הנוכחי כ 18 חודש. המעבידה באופן סיסטמטי לא מעבירה את ההפקדות במלואן או מחסירה חודש, לחברת ביטוח בה מנוהל ביטוח מנהלים שלי. למרות בקשות חוזרות שלי וגם ע"י סוכן הביטוח לא ניתן להביא את המעביד לבצע תיקון בהפקדות ולהשלים את החסר. יותר מכך המעביד מעביר לביטוח בסעיף תגמולים עובד פחות מאשר הוא מוריד לי בשכר (בהתבסס על המופיע בתלוש השכר ). במשך שנה קיבלתי תלושי שכר באיחור של חודש וגם אז הם נישלחו אלי בפקס. האם המעסיק חייב לתת לי תלוש שכר מקורי וקריא? האם ניתן לגרום למעסיק להשלים את החסר לביטוח? הערה: חברת הביטוח לא מוכנה להוציא למעביד מכתב עם חישוב הפיגורים ומפנה אותי לדוחות שנתיים שלהם. תודה מראש על התיחסותכם לשאלותי הנ"ל

  השב
 • 09:46, 27 בדצמבר 2012

  המעביד מחוייב לתת לך תלוש שכר קריא.
  המעביד מפריש לטובת קרן פיצויים במקרה של פיטורין.
  במידה ויגיע יום והוא יאלץ לשלם לך את הזכויות המגיעות לך עקב פיטורייך, הוא יאלץ לשלם את המגיע על פי החוק. במידה והוא הפקיד בקופת הפיצויים פחות מהנדרש, הוא יאלץ להשלים את החסר מכיסו לרבות הפרשי הצמדה וריבית.

  תגובה
 • 16:52, 30 בדצמבר 2012

  לכ' עו"ד טל זהבי
  תודה על תגובה.
  רחל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.