פטור מתשלום מס בריאות וביטוח לאומי על הקצבה - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • I

  נשלח ע"יI 11:15, 7 בנובמבר 2013

  אני עדיין לא הבאתי להם את הפרוטוקול מביטוח לאומי ששם קבעו לי 65 אי כושר רשום ככה הנדון חובת ניכוי דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות אבקש לפטור אותי מתשלום מס בריאות וביטוח לאומי על הקצבה\לנכות מס מופלת מאחר ו: 1. הנני נכה. מצ"ב אישור מהמוסד לביטוח לאומי המעיד על 75 אחוז אי כושר יציבה \אישור על קבלת קצבת נכות לנפגעי עבודה בשיעור 100 אחוז לצמיתות 2. הנני אישה נשואה - עקת בבית ואנני עובדת מחוץ לביתי כמו כן בעלי הינו תושב שראל ומבוטח עפ"י פרק ב ביטוח לאאומי 3. אני מצהיר\ה כי מלבד הקצבה המשולמת לי על ידכם, אין לי הכנסות נוספות כלשהן ולפיכך אבקש לנכות מס מופחת מתשלומי הקצבה (כפןף לביטוח לאומי) האם אני אסמן את 3 האם חברת הביטוח יכולה לבקש ממני מסמכים חדשים בנושא והנכות ואח"כ תזמין אותי אליהם? כי כרגע אני עם 65 אחוז לצמיתות אך עדין לא שלחתי להם מסמכים בנושא מפני שאחרי שהגשתי ערעור לביטוח לאומי קיבלתי זאת כי הם גובים ממני כל חודש 500 שקל לכן אני מתלבט אם למלא זאת ולשלוח עכשיו או להמתין עם הנושא מה כדאי לעשות?

  השב
 • 08:48, 12 בנובמבר 2013

  מטרת ההצהרה הינה למנוע כפל תשלום מס בריאות.
  במידה ותבחר לא למלא את ההצהרה, חברת הביטוח תנקה מס בריאות באופן מלא מהקצבה המשולמת לך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.