החזר תשלום ביטוח משכנתא וביטוח חיים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • לאוניד

  נשלח ע"ילאוניד 21:02, 1 בדצמבר 2013

  לפני כ 6 שנים מכרנו דירה. לדירה הייתה משכנתא וביטוח חיים למשכנתא. לאחר המכירה קנינו דירה אחרת, עם משכנתא חדשה, ביטוח משכנתא וביטוח חיים חדש. המשכנתא לדירה הישנה כוסתה לגמרי (חוץ מגרירה שעברה למשכנתא החדשה). מסתבר שכל השנים הללו שלמנו ביטוח משכנתא וביטוח חיים גם עבור המשכנתא החדשה וגם עבור הישנה(שכוסתה והנכס נמכר). לאחר שדברתי עם חברת הביטוח של הדירה הישנה על מנת לקבל החזר של הכסף , נאמר לי לשלוח אליהם מכתב ואישור מהבנק על מכירת הדירה. כך עשיתי(דואר רשום עם אישור מסירה). חשוב לציין שכל זה נאמר טלפונית והיא סרבה לשלוח אלי את מה שאמרה בכתב. כמובן שלא קבלתי שום מענה למכתב ששלחתי. אחריו שלחתי עוד מכתבים רבים, ושוב ללא מענה. הסיפור נמשך כבר לא מעט זמן (שנה וחצי לפחות) ורציתי להתייעץ מה אני יכול לעשות בנידון ? האם אני צריך להגיש תביעה? האן זה תחום שרק עורך דין יכול לטפל בנושא? תודה רבה מראש לכולם!

  השב
 • 09:15, 4 בדצמבר 2013

  כאשר ההלוואה על הנכס מסולקת (משכנתא), על הבנק המלווה להודיע לחברת הביטוח על סיום הסיכון. נראה כי הבנק שלך לא עשה כך. חברת הביטוח אינה יודעת כי הסיכון אינו קיים ולכן ממשיכה לגבות תשלומים ולבטח את הסיכון. נראה לי כי יש לך עילת תביעה כנגד הבנק |(במאמר מוסגר יצויין כי גם לך יש חלק במחדל שכן ידעת על קיומם של הביטוחים והיית צריך לדאוג לביטולם)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.