ביטוח משכנתא לחולת סרטן(לשעבר) - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 10:15, 14 בדצמבר 2013

  רכשתי דירה לפני שנתיים וכמובן שעשיתי ביטוח משכנתא.לפני כשנה חליתי בסרטן לימפומה,טופלתי 8 חודשים ומאז ברוך השם אני "נקייה" לגמריי. הייתי מעוניינת למכור את הדירה שלי ולרכוש אחרת. הבנתי שכל עוד אני נשארת עם הנכס הקיים אני מבוטחת מלא, אבל שמעתי גם שחולי\מחלימי סרטן לא מבוטחים משהו כמו 7 שנים וכן הפרמיה היא גבוהה. הייתי שמחה מאד שתעשה לי קצת סדר בבלאגן. תודה

  השב
 • 09:42, 17 בדצמבר 2013

  ביטוח חיים להבטחת לווי משכנתא הינו ביטוח וולנטרי, כאשר נטלת את המשכנתא, חברת הביטוח בחנה את הסיכון והחליטה לבטח אותך בדמי ביטוח רגילים. כאשר את מבקשת ליטול משכנתא חדשה, תידרשי לערוך ביטוח חיים חדש בו חברת הביטוח תבחן שוב את הסיכון וכאן היא תגלה שהסיכון שלה גדל היות וחלית בעבר בסרטן ולכן היא תדרוש פרמיה מוגדלת או שתסרב לבטח אותך. עצתי לך - פני לחברת הביטוח הקיימת ובקשי מהם ל"גרור" את הביטוח לנכס החדש ללא חיתום מחודש. אם זה יצליח, אשרייך.

  תגובה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.