דחיית נכות צמיתה ע"י רופא חברת הביטוח - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • מנשה

  נשלח ע"ימנשה 21:02, 28 בינואר 2014

  שלום עו"ד זהבי לפני שנה וחצי נפצעתי בתאונת נזיקין בקרסול ובגב, הייתי בגבס 3 שבועות ואובדן כושר עבודה 4 חודשים רצופים. התפתחתה לי פריצת דיסק בגב תחתון - יש ממצאי CT - הקרסול החלים השבר אך נוצרה דלקת חמורה בגידים. לאחר שנה קבלתי חוות דעת מטעמי ל - 19 % נכות צמיתה ע"י אורותופד מומחה - פרופסור . 10% נכות על פריצת דיסק קלה + 10% נכות על ארטריטיס בגידי קרסול. אני מבוטח ביטוח חיים פרימיום בגובה 600000 ₪ על נכות צמיתה ממקום עבודתי - וחשבתי לתומי שאקבל פיצוי מכובד בגין הנכות שנקבעה לי. חברת הביטוח שלחה אותי לרופא מטעמה , בדק אותי, גם אמר שאני עדיין סובל מכאבים ונראה לו שיש אמת בטענתי. היום הגיעה חוות הדעת שלו - לא נותרה נכות צמיתה כלל! פריצת דיסק אינה קשורה לתאונה , כך הוא טוען וארטריטיס וכאבי גב תחתון הם גורמים להגבלה מזערית בלבד. יעני הרפא הנכבד אשכרה מסתכל על תקנון המל"ל משנה את שני הסעיפים מהגבלה קלה (19%) להגבלה מזערית ( 0 % ) ושלום על ישראל, חברת הביטוח לא תפצה אותי בשקל ווקיבינימט עם כל הביטוח חיים הזה - כל חודש אני משלם 200 שקל וחס וחלילה קורה משהו - נלחמים איתך , מוצצים דם ולא תקבל שקל כי אין לך מגבלות בכלל הכל בסדר איתך. אודה להמלצתך כיצד ניתן להתמודד מול חברת הביטוח , אני מבין שניתן לתבוע את ביטוח החיים שלי ? אך ניתן לקבל מעט מידע כיצד ואיך עושים זאת ? באיזה בית משפט ומה שכ"ט שנהוג לשם לעו"ד בגין תביעות אילו ? האם המהלך כדאי מבחינה כלכלית? האם בסופו של דבר בית משפט ממנה רופא נייטרלי מטעמו שפוסק וחבה לפצות להחלטתו. תודה רבה מנשה.

  השב
 • 08:34, 29 בינואר 2014

  חברת הביטוח נוקטת בשיטת מצליח הכל כך אופיינית לה. עצתי לך היא פנה לעורך דין המתמחה בתחום ביטוחי החיים והגש תביעה כנגד חברת הביטוח. שכר טרחתו של עורך הדין נגזר מההצלחה בתיק (ובדרך כלל משולם על ידי חברת הביטוח) במקרה שלך נראה שהגשת תביעה היא הדרך היחידה לזכות בפיצוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.