ביטוח חיים במקרה שקיימים מוטבים רשומים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • ליעד

  נשלח ע"יליעד 17:48, 17 ביולי 2014

  שלום רב. אבי ז"ל נפטר לפני כחודש וחצי, ואמי הייתה רשומה כמוטבת היחידה בביטוח החיים שלו. חברת הביטוח דורשת מאיתנו צו ירושה. לצו הירושה כנראה יקח עוד זמן לא מועט להגיע, וכפי שקראתי במקומות מסוימים, אין קשה בין כספי ביטוח חיים במקרה שקיים מוטב, לבין ירושה. כלומר אם קיים מוטב, כספי הביטוח צריכים ללכת אליו והם אינם נחשבים כ"ירושה" בכלל. האם אני צודק? מה עלי לעשות, ולאן אפשר לפנות?? תודה מראש!

  השב
 • 08:03, 27 באוגוסט 2014

  שלום רב,
  באם קיים מוטב - אכן יש לשלם למוטב.
  לעניין בקשת צו ירושה, יכול להיות שקיים סכום ביטוח בפוליסה ולכן מבקשים צו ירושה עם טופס ויתור סודיות רפואית לצורך המצאת התיק הרפואי של המנוח - ובדיקת חבות חברת הביטוח בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.