תביעת כספים (צוואה) מחברת הביטוח והמוטב - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 02:12, 27 במרץ 2012

  1) אם אבא של נפטר רוצה להגיש בקשה שתמנע משיכת כספים ע"י מוטב מחברת ביטוח מאחר והוא רוצה אח"כ להגיש תביעה בענין אותם כספים כיורש.מבלי להתייחס לסיכויי התביעה, אבקש לדעת אם עדיף להגיש צו עיקול או צו מניעה? מה עדיף? ומה ההבדל- כלומר האם צו מסויים יתן משהו נוסף שצו אחר לא יתן?והאם אפשר להגיש בקשה לקבלת שניהם? 2) האם הנתבעים בתביעה שתוגש הנתבעים יהיו רק חברת הביטוח והמוטב? או שהעזבון של הנפטר גם צריך להיות נתבע למרות שבעצם האבא של הנפטר יורש מכח העזבון?

  השב
 • 09:16, 27 במרץ 2012

  1.חברת הביטוח מחוייבת להעביר כספים למוטב על פי הוראת בעל הפוליסה.
  במקרה הנ"ל כדי למנוע את העברת הכספים הן צו מניעה והן צו עיקול ימנעו את הוצאת הכספים מחברת ביטוח (מבלי להתייחס לסיכויים לקבלת הצווים הנ"ל).
  2. במידה ויש צו ירושה או צו קיום צוואה אזי התובעים הינם היורשים מכח דין או מכח הצוואה (וזאת שוב, מבלי להיכנס לסיכויי ההצלחה) במידה ולעזבון ישנם חלקים שונים בירושה אזי יש לצרפו לתביעה (או שזהות היורשים והעזבון אינה זהה)

  תגובה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.