כספים(צוואה) בהמשך לתשובתך - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 03:14, 28 במרץ 2012

  אתמול שאלתי אותך האם הנתבעים בתביעה שתוגש יהיו רק חברת הביטוח והמוטב? או שהעזבון של הנפטר גם צריך להיות נתבע למרות שבעצם האבא של הנפטר יורש מכח העזבון? ותשובתך היתה: "במידה ויש צו ירושה או צו קיום צוואה אזי התובעים הינם היורשים מכח דין או מכח הצוואה (וזאת שוב, מבלי להיכנס לסיכויי ההצלחה) במידה ולעזבון ישנם חלקים שונים בירושה אזי יש לצרפו לתביעה (או שזהות היורשים והעזבון אינה זהה)" לא הבנתי את מה שכתבת: "במידה ולעזבון ישנם חלקים שונים בירושה אזי יש לצרפו לתביעה (או שזהות היורשים והעזבון אינה זהה)". אודה לך אם תוכל להסיר. דבר נוסף בהמשך לתשובתך. אם טרם ניתן צו קיום צוואה עדיין התובעים יכולים להיות הזוכים עפ"י הצוואה כיורשים? תודה

  השב
 • 09:54, 28 במרץ 2012

  חברת הביטוח מחוייבת לשלם למוטבים על פי הפוליסה, זו רצון המוריש.
  כאשר זהות המוטבים בפוליסה וזהות היורשים על פי דין היא שונה, חברת הביטוח תמנע את העברת הכספים כאשר יש צד המתנגד להעברה (בד"כ היורשים על פי דין מתנגדים להעברת הכסף למוטבים בפוליסה) חברת הביטוח עוצרת את העברת הכספים ומבקשת מהצדדים לפנות לבית המשפט שהוא יכריע בסוגיה.

  בקשר לשאלתך השניה כל עוד לא ניתן צו קיום צוואה, אז אין לאף אחד זכויות בנכסים. רק לאחר מתן הצו יש לפעול בהתאם לצו שניתן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.