חשש לסירוב חידוש ביטוח ריסק - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 20:59, 6 במאי 2012

  שלום. לאחר הרבה שנות עבודה אני לא עובד, ועל מנת לשמור על זכויותי בביטוח המנהלים אני משלם רק את הריסק. האם יש מצב שבו חברת הביטוח תסרב לחדש לי את הריסק בתום שנה?. תודה.

  השב
 • 09:11, 7 במאי 2012

  ביטוח החיים הינו ביטוח וולנטרי והוא חוזה בין הצדדים. באופן עקרוני אחד הצדדים יכול להביא לסיומו בכל עת.

  תגובה
 • 12:30, 7 במאי 2012

  תודה, ובכל זאת אקשה.

  יש לי את הביטוח מנהלים מעל 20 שנה, כל הזמן שילמתי ללא בעיות או עניינים, וככל שאנחנו מתבגרים מצבנו הבריאותי לא משתפר ההיפך.

  חברת ביטוח יכולה להפסיק את הביטוח חיים של מבוטח (ריסק)כאשר הוא מגיע לגיל שהוא עלול להתחיל ולתבוע לא?, מה מונע בעדם "לנפנף" כל מבוטח שמתחילות אצלו בעיות בריאות? אין שום סעיף או הסכם שיכול להגן על המבוטח?.
  תודה.

  תגובה
 • 10:10, 13 במאי 2012

  חוזה ביטוח הינו הסכם בין הצדדים האומר שכל עוד הצדדים יעמדו בתנאי החוזה, החוזה ימשיך להתקיים.
  חברת ביטוח כרתה איתך חוזה האומר שבקרות מקרה ביטוח אתה תקבל פיצוי. תמורת הבטחה זו אתה התחייבת לשלם לחברה פרמיה חודשית.
  כל עוד אתה תעמוד בהסכם, חברת הביטוח מחוייבת מצידה לכבד את ההסכם. סירובה של חברת הביטוח לחדש לך את חוזה הביטוח בלא הפרתו מצידך, יגרור פיצוי כבד מאוד מצד החברה. חברות ביטוח אינן פועלות כך.

  תגובה
 • 10:32, 13 במאי 2012

  תודה רבה על עזרתך.

  תגובה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.