בקרן הפנסיה מסרבים שנמשוך את כספי הפיצויים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 10:54, 24 ביוני 2012

  שלום רב, יש לי שאלה קצת מורכבת : אמי בגיל 58 חלתה בסרטן וקיבלה קצבת נכות מקרן הפנסיה, קצבה מצחיקה של 1,700 ש"ח לחודש. בגיל 60 היא נפטרה, כלומר לא קיבלה אף לא תשלום אחד מקרן הפנסיה. כחודשיים לפני מותה, אמי הגישה בקשה לפיטורין בהסכמה ע"מ לקבל את כספי הפיצויים, הצבורים בקרן הפנסיה. הפיטורין קיבלו תוקף, אבל עד שקיבלנו טפסים מהמעביד עבור תיאום מס, חלה הדרדרות במצבה והיא נפטרה. נכון להיום, פנינו לקרן הפנסיה למשיכת הפיצויים עם כל האישורים, והם מסרבים. אין תשובה בכתב, הם בכלל לא פונים אלינו בכתב או בטלפון. אנחנו צריכים כל פעם להתקשר לשירות לקוחות ההזוי שלהם ע"מ לקבל תשובות. הם מבקשים שנמלא טופס בקשה לקצבת שארים,נגיש מסמכים באשר לנסיבות פטירתה של אמי, ולדבריהם רופא שעובד עם קרן הפנסיה, יחליט אם לשלם לאבי (יורש יחיד) קצבת שארים או את כל הסכום כתשלום הוני. שאלתי אם במילוי טופס זה, אני מוותרת על משיכת הפיצויים כסכום הוני, במקרה ויוחלט על קצבה, נאמר לי שכן. ביקשתי את התשובה בכתב, והם סירבו לכתוב את הדברים. הם מוכנים לכתוב רק כי עלינו למלא בקשה לקצבת שארים. הם אפילו לא כתבו שהם דוחים את הבקשה לתשלום פיצויים, ומשיכת התגמולים בסכום הוני. כשאמרתי שזה הזוי, הפנו אותי לתקנון הקרן באינטרנט. מה דעתך? וכיצד עלי לפעול בשם אבי, שעבר כבר את גיל 70, ואינו מסוגל להתמודד מולם?

  השב
 • 10:59, 24 ביוני 2012

  היעזרי בעורך דין שיכול להשיג פתרון בזמן קצר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.