האם ניתן להתנות את קבלת כספי ביטוח חיים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 02:47, 25 ביולי 2012

  שלום בעלי נפטר, והיתה לו פוליסה לביטוח חיים. בפוליסה כתובים המוטבים והאחוז שכל אחד מהם יקבל. חברת הביטוח מתנה את קבלת הכסף בכך שכל המוטבים יחתמו על טופס בו הם מצהירים שיותר אין להם תביעות מחברת הביטוח בגין אותה פוליסה. אם אני חותמת על המסמך ובעתיד יתגלה שטעו בחישוב הכספים המגיעים לי , האם אוכל לתבוע את הכספים? האם זה בכלל חוקי להתנות את קבלת הכספים בשלילת הזכות שלי לתבוע בעתיד בגין אותה פוליסה? יש לציין שאני מנסה לקבל את הכספים כבר למעלה מחודשיים וכל פעם הם מערימים מכשול אחר, ועכשיו הגיע הטופס הזה. הדבר נראה תמוהה במיוחד מאחר וחברת ביטוח אחרת בה היה סכום כסף זהה לא דרשה שאחתום על טופס שבו אני מצהירה שלא אוכל לתבוע אותם בעתיד. בגין הפוליסה. תודה עבור העזרה

  השב
 • 10:01, 25 ביולי 2012

  חתימה על הטופס הינו הליך סטנדרטי המסיים את המחלוקת בינך לבין חברת הביטוח. הטופס מציין שתמורת קבלת הכספים המגיעים לך, את מנועה מלתבוע את חברת הביטוח. אם את חושדת שחברת הביטוח טועה בחישוב הפיצוי, פני לאיש מקצוע ובקשי ממנו לבדוק את הנתונים.
  ללא חתימה על שטר סילוק לא יהיה ניתן לקבל כספים מחברת הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.