חברת הביטוח לא מוכנה לתת מידע על שמות מוטבים שיורשים את הכספים - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 03:21, 11 במרץ 2012

  יש צוואה שבה המצווה הנפטר את הכספים בפוליסות לאביו. הבנתי מחברת הביטוח שבפוליסות מצויינים שמות ספציפיים של מוטבים אך חברת הביטוח לא מוכנה לתת אינפורמציה מעבר לזה שיש מוטבים. כדי שאגיש תביעה נגד חברת הביטוח וכנגד המוטבים שמנסים למשוך את הכסף אני צריך להיות לדעת בוודאות מיהם המוטבים. פניתי בשם אביו של הנפטר אך מסרבים למסור את האינפורמציה גם לו.האם הם חייבים למסור את האינפורמציה לאביו של הנפטר? מה לעשות כדי שימסרו כדי שאחליט אם יש להגיש תביעה ושיהיו לי את כל הנתונים לפני הגשת התביעה?

  השב
 • 09:02, 11 במרץ 2012

  חברת הביטוח רשאית לתת פרטים לגבי הפוליסה, לרבות מוטבים, רק ליורשים בדין. כדי לקבל פרטים לגבי הפוליסה יש להמציא צו ירושה או צו קיום צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.