חברת הביטוח הפסיקה תשלום של פוליסת אובדן כושר עבודה - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • סימה

  נשלח ע"יסימה 16:02, 17 באוקטובר 2012

  שלום, המעביד ביטח אותי בפוליסת אובדן כושר עבודה. הנני נהג משאית ב2008 היתה לי תאונה ושברתי את עמוד השידרה. הפוליסה נתנה לי בערך 800 שקל לחודש. ב-30.6.12 הפסיקו לי את התשלום. נשלחתי לרופאה תעסוקתית מטעם הביטוח (הפניקס) ובתשובתה "אינך עונה להגדרת אובדן כושר עבודה בפוליסה: המבוטח יחשב כבלתי כשר מוחלט לעבודה לעניין נספח זה, אם עקב מחלה או תאונה, נשלל ממנו 75% לפחות הכושר להמשיך לעבוד במקצוע או בעיסוק שבו עסק, ושבעקבותהן נבצר ממנו לעסוק בעיסוק סביר המתאים לנסיונו... ברצוני לציין כי ביטוח לאומי קבע לי קודם לכן 100% אובדן כושר עבודה. שלחתי ערעור אך בתשובתם שוב דחייה "הנך יכול לעבוד בעיסוק סביר אחר...ברצוני לציין כי הנני יליד 46 ואיזה עיסוק אחר במצבי זה. מה עליי לעשות והאם יש טעם וסיכוי להמשיך לקבל את הקיצבה שקיבלתי שהינה היחידה שאני מקבל בנוסף ל- 2400 שקל בערך מביטוח לאומי. האם הקביעה של ביטוח לאומי יכולה לעזור לי מולם אם אגיש תביעה נגדם? תודה מקרב לב לתשובתך.

  השב
 • 17:48, 17 באוקטובר 2012

  זו דוגמא קלאסית לשיטת מצליח אצל חברות הביטוח.
  המלצתי אליך, פנה לעו"ד מומחה בתביעות ביטוח והגש תביעה כנגד חברת הביטוח.
  אשמח לסייע במידה והנך זקוק לעזרה.

  תגובה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.