גירושין וחו"ל - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 14:27, 5 באוקטובר 2015

  אני גרוש כשנה. קיימים הסדרי ראייה עבורי (פעמיים בשבוע + סופ"ש ארוך החל מיום חמישי פעם בשבועיים). במסגרת עבודתי אצטרך לטוס לחו"ל מדי פעם בפעם (2-3 פעמים בשנה) לשבוע-שבועיים. 1) האם גרושתי יכולה למנוע זאת ממני ע"י הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ? ואם כן, באיזו עילה? 2) האם אצטרך לשלם לה יותר מעבר למזונות עקב היעדרותי הנ"ל? 3) מה קורה ההיפך - האם כשגרושתי תיסע לחופשות בחו"ל עם בח"ל, אזי הילדים אמורים להיות איתי בכל אותם פעמים שתיסע או שבאחריותה לארגן להם בייביסיטר או השגחה אחרת באותם מועדים שאינם במשמורת שלי? ואם אכן מחובתי המשפטית לשמור על הילדים, האם גרושתי תצטרך לשלם לי בגין אותה משמורת חריגה? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

  שלומי באשי, עו"ד,מנהל הפורום

  14:42, 7 באוקטובר 2015

  שלום רונן,
  המילה הנכונה שקופצת לי לראש היא "תאיום הורי".
  כנראה שאין בינכם תיאום הורי ראוי שכן אם היה אזיי הייתם מגלים גמישות האחד כלפי השני בכל נושא התאמת הסדרי הראייה במקרים חריגים בהם צד אחד לא יכול לקיימם.
  לשאלתך - אין אפשרות להוציא צו עיכוב בגין עילה זו בלבד. ואם מדובר בשבועיים שלו כפול פעמיים, אני לא רואה כל הצדקה לתוספת מזונות אלא הצדקה לקבלת ימים חלופיים ךשהייה עם הילדים.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.