לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לירז

משכנתא על חצי משטח עם הסכם שיתוף

שלום, ברצוני לרכוש שטח של 750 מטר שעליו יושב בית. את השטח ברצוני לרכוש עם אדם נוסף אשר הוא קונה את מחצית השטח במזומן (החלק עם הבית). אני מעוניין לקחת משכנתא על החצי הנותר. האם הבנק יאפשר לי לקחת משכנתא במידה ואעשה הסכם שיתוף? כי את הסכם המכר אנחנו מבצעים יחדיו (אני והשותף)

אלקלעי גואל

יש לי בית שיושב על דונם, אני רוצה לתת לבתי לבנות על החצי הפנוי של המגרש, ברגע שתיקח משכנתא היא תחול אך ורק על החצי שלה בהסכם שיתוף? אגב המגרש בחכירה מהמינהל

גיא שפרינגר. פריים משכנתאות

בשלב הראשוני הזה שטרם בוצעה רכישה של הקרקע ואתם ניגשים לרכישה ביחד שניכם רשומים על הנכס ועל המשכנתא הרי הסכם השיתוף אינו רלוונטי במצב שבו ...הקרקע עוד אינה שלכם . ניתן לבקש ולהעמיד את השותף במעמד לווה ממשכן . ז"א הוראת קבע למשכנתא לא יורדת מחשבונו אבל חלקו בנכס כן משועבד לטובת הבנק

לירז

תודה על תשובתכם. אינני רוצה להיות רשום עם השותף במשכנתא. הרי במועד חתימת ההסכם אפשר גם לחתום על הסכם השיתוף. בשלב זה גם עדיין לא מקבלים משכנתא. השאלה היא אם לאחר חתימה על הסכם רכישה +הסכם שיתוף בינינו לבנק אמורה להיות בעיה לתת לי משכנתא לבד בלי כל קשר לשותף. הרי בעתיד כל אחד מאיתנו ירצה לבנות/למכור ולא אמור להיות תלוי בשני

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא