תאונת עבודה- ייעוץ - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ספיר

  נשלח ע"יספיר 20:10, 16 בדצמבר 2012

  שלום, אני סטודנטית בת 22, עובדת כמלצרית במסעדה כשנה. ביום שישי האחרון עבדתי משמרת בוקר במסעדה.. באמצע המשמרת התנגשתי בעוצמה בדלת זכוכית שקופה, התנגשתי עם הפנים בדלת וקיבלתי חבלה באף, כתוצאה מההתנגשות "עפתי" לרצפה והתחלתי לדמם. המקרה היה מבהיל מאד. הייתי בהיסטריה ולא הפסקתי לרעוד ולבכות במשך כמה שעות. ההורים שלי הגיעו כעבור 20 דק' ולקחו אותי למיון שם העברתי 5 שעות בבדיקות. כרגע לא ניתן לדעת אם יש פגיעה לטווח הארוך באף או אם יש שבר. כרגע יש לי חבלה ושטפי דם בפנים. יש לציין כי הדלת הזכוכית חדשה, הוחלפה מספר ימים קודם לכן לדלת הזזה שאיני רגילה אליה ובנוסף אין מדבקות אזהרה וכו'. (לאחר המקרה בצהריים נודע לי שהדביקו מדבקות על החלונות) הייתי מעוניינת כן לשמור על מקום עבודתי. במהלך המקרה התייחסו אלי באופן טוב ודואג. אך הייתי רוצה לדעת כיצד לנהוג במקרה כזה? האם יש עילה לתביעה? מה הזכויות שלי במקרה כזה? יש לציין שאיני מרוויחה שכר שעה אלא טיפים בסוף משמרת. אך המעסיק כן מצהיר עלי לביטוח לאומי ואני מקבלת משכורת אך מאד נמוכה רק לשם ה"הצהרה" לביטוח לאומי.

  השב
 • 08:27, 17 בדצמבר 2012

  ספיר שלום
  אין ספק שהמקרה שתיארת הוא "תאונת עבודה" ועלייך לטפל בנושא זה מול המעביד וביטוח לאומי.
  אין אני עוסק בתחום ומציע שתפני לעוסקים בתחום הן באתר משפטי ו/או כל עו"ד העוסק בדיני עבודה/ביטוח לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.