משיב בערעור אזרחי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רועי ל

  נשלח ע"ירועי ל 08:38, 16 בדצמבר 2014

  שלום מספר שאלות בתחום ברשותכם (הכל בהתייחס לתביעה כנגד אבא שלי): 1. זכיתי בפסד מפורט בשלום בתביעה שהוגשה כנגדי. התובע שהפסיד הגיש ערעור. 2. האם אני יכול לצרף את תיק המוצגים, התצהירים והסיכומים מהערכאה בשלום עבור הערעור? או שהמערער מחויב לעשות כן? 3. האם המחוזי מקבל אי אלו מסמכים באופן אוטומטי מהשלום (כתבי טענות וכו'?) 4. האם אני יכול לרשום עיקרי טענות על בסיס הסיכומים שהגשתי בשלום או לחילופין ככל שאני רוצה להסתמך על הסיכומים שהגשתי - אז להצהיר שהסיכומים מבחינתי הם עיקרי הטענות? 4. מה המחירים הממוצעים של ייצוג משפטי כנגד ערעור במחוזי בנוגע לתביעה ע"ס 250 אלף ש"ח? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  16:22, 18 בדצמבר 2014

  שלום,

  כל שנוגע להתנהלות בהליך ערעור נקבע בתקנות סדרי הדין וכן בהחלטות בית המשפט. לכן עליך לבדוק את ההחלטות של בית המשפט כפי שיתקבלו וכן את המועדים וההנחיות שבתקנות סדרי הדין. לא ניתן למצת אותן כאן ואין צורך.

  בנוגע להצעת מחיר תצטרך להעביר את הודעת הערעור בכדי שניתן להתייחס אליה בצורה פרטנית.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.