30000 חוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • גרושה+2

  נשלח ע"יגרושה+2 15:17, 23 בדצמבר 2014

  שלום רב, נתתי לפני ותר משנה 30000 שח לחבר טוב והחתמתי אותו על הלוואה (בכתב יד כולל החתימה שלו) שהוא מסכים להחזיר לי תוך חודש. לאחר מכן מס הכנסה עיכל לו את ההכנסות והוא פשט רגל. הוא כרגע משלם למס הכנסה חוב גדול בתשלומים של ;16000 וגם ממשיך לשלם מזונות של 5000. הוא החזיר לי עד היום בערך 2000 שח בלבד וכל חודש אומר שישלם עוד 600 ורב הזמן זה לא קורה. איך עלי להתנהל מולו? אם הוא מסוגל לשלם למס הכנסה סכומים כאלו, למה הוא לא מחזיר לי? כל עיצה תתקבל בברכה. תודה מראוש. גרושה+2

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  07:30, 27 בדצמבר 2014

  שלום,

  המצב המתואר אינו מתאים לטיפול בעצה אינטרנטית. את חייבת ייצוג משפטי. מצד שני, בסכום של 30,000 ש"ח, העלות של הייצוג מקשה מאוד על הטיפול.

  בעיקרון את צריכה לבסס את החוב כלפיך. ליצר דבר מה שיהיה חלוט. למשל, להשלים הליך של תביעה ולהחזיק פסק דין כנגדו. לחילופין, לקבל שטר חוב לכיסוי החוב ולפתוח תיק הוצאה לפועל.

  השתמש במונח "פשיטת רגל" אך לא בטוח שהוא במצב הזה, מבחינה רשמית משפטית. צריך לבדוק את הנושא.

  בכל מקרה עליך לפעול.

  גיא

  תגובה
 • 09:47, 13 בינואר 2015

  שלום-
  אכן מצב שלו מבחינת משפטית הוא פשט רגלץ
  מה התהליך לקבל שטר חוב לכיסוי החוב ולפתוח תיק הוצאה לפועל?
  תודה מראוש

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.