פסיקת בית המשפט בעניין חוב לבנק - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רותי בוחניק

  נשלח ע"ירותי בוחניק 03:52, 22 ביולי 2015

  שלום רב, אנו לקוחות ותיקים של הבנק, לפני כשנה היתה לנו קריסה כלכלית קשה , המון חובות להמון גופים, כמובן שהפכנו מוגבלים בבנק. לא עמדנו בתנאי החזר הלוואה שלקחנו מהבנק. הם תבעו אותנו וכעט קיבלנו פסיקה של בית משפט האומרת שאנו צריכים לשלם סכום גדול שאנו לא יכולים לעמוד בו. האם אנו חייבים לשלם את הסכום העצוםהזה מיידית או שניתן להגיע לאיזה הסדר למרות פסיקת בית המשפט השלום בעכו? בתקוה לתשובה מהירה, תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  06:27, 22 ביולי 2015

  שלום,

  אין ספק כי אתם עוברים ימים קשים. אם הדבר מנחם, אינכם הראשונים ואינכם האחרונים אשר נצבים בפני המצב אשר את מתארת. הגם שהמצב קשה, המערכת מכירה שורה של כלים משפטיים אשר מטרתם לאפשר לחייב לשרת את חובותיו, תוך איזון בין צרכיו הבסיסיים לזכויות הבסיסיות של הנושים לקבל תשלום.

  לא ניתן במסגרת פורם שכזה להמליץ בנוגע לתיק שלך, אך ניתן לאמר כי באפשרותכם בין היתר לפעול ישירות במו"מ אל מול הנושים, לפעול במסגרת לשכת ההוצאה לפועל או לבקש את סיוע בית המשפט במסגרת הליכים של פשיטת רגל.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
 • 06:50, 22 ביולי 2015

  תודה רבה לך על התשובה המהירה והמרגיעה במקצת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.