גביית חוב מאדם שגר בחו"ל - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • מתן

  נשלח ע"ימתן 14:19, 7 בינואר 2016

  הסיפור קצת מורכב, "חבר" שטס לארה"ב,עקב הצעת עבודה שקיבל,במטרה לנסות להשתקע שם, השאיר אצלי את הכלב שלו בכדי שאשמור עליו בפנסיון הכלבים הביתי שלי, הכלב שלו כבר קרוב לחודשיים אצלי ובכל פעם שדיברתי איתו על זה שיעשה לי העברה של השכר שמגיע לי עבור הטיפול בכלב שלו הוא מתרץ, דוחה, ועושה הכל חוץ מלהעביר לי את הכסף שמגיע לי. אנו מתקשרים בהודעות בוואטסאפ ובפייסבוק והבהרתי לו כבר כמה פעמים שלא מקובל עליי שזה לוקח כ"כ הרבה זמן ושהסבלנות שלי מתחילה להיגמר. בדיעבד אחרי שהוא טס מסתבר שהוא חייב פה ללא מעט אנשים,ובינם גם חברים משותפים שלנו,כסף, והוא פשוט תירץ להם עד שהוא עזב לחו"ל. אני מתכוון להגיש נגדו במשטרה תלונה על נטישת כלב, להעביר את הכלב שלו להסגר המתאים, ולהגיש נגדו תביעה על הסכום אשר הוא חייב לי. שאלתי היא כזו, גם אם בית המשפט יפסוק שהוא אכן חייב לי את הסכום המיועד, איך אוכל לגבות אותו ממנו? הרי הוא בארה"ב ואין צפי למתי או אם בכלל הוא יחזור, האם הוצאה לפועל תוכל לסייע? אם כן, מה יהיה התהליך? אם לא, האם יש אופציה אלטרנטיבית לגביית החוב? האם יעצרו אותו עם חזרתו לארץ וידאגו שישלם גם את חובו הכספי וגם על העבירה של נטישת הכלב? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  18:01, 7 בינואר 2016

  שלום,

  אכן יש אפשרויות גביה במידה והחייב בחו"ל, אך הנושא מורכב מאוד. עליך לזכור שראשית תצטרך שיהיה לך חוב פסוק כנגדו, גם כאן תמצא בשאלה איפה לנהל את התיק וכיצד להתגבר על הצורך בהמצאת כתבי הטענות לידיו. על פניו, עלי להעריך, שהחוב הינו גדול מאוד (באופן יחסי) ולפיכך עלויות הטיפול בתיק יהיו גבוהות מהסביר למקרה. אך זו רק הערכה ולמידע נוסף תצטרך להיפגש עם עורך דין למסור לו את מלוא המידע והמסמכים ולנסות להבין את האפשרויות שעומדות לרשותך.

  בהצלחה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.