לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מתן

גביית חוב מאדם שגר בחו"ל

הסיפור קצת מורכב, "חבר" שטס לארה"ב,עקב הצעת עבודה שקיבל,במטרה לנסות להשתקע שם, השאיר אצלי את הכלב שלו בכדי שאשמור עליו בפנסיון הכלבים הביתי שלי, הכלב שלו כבר קרוב לחודשיים אצלי ובכל פעם שדיברתי איתו על זה שיעשה לי העברה של השכר שמגיע לי עבור הטיפול בכלב שלו הוא מתרץ, דוחה, ועושה הכל חוץ מלהעביר לי את הכסף שמגיע לי. אנו מתקשרים בהודעות בוואטסאפ ובפייסבוק והבהרתי לו כבר כמה פעמים שלא מקובל עליי שזה לוקח כ"כ הרבה זמן ושהסבלנות שלי מתחילה להיגמר. בדיעבד אחרי שהוא טס מסתבר שהוא חייב פה ללא מעט אנשים,ובינם גם חברים משותפים שלנו,כסף, והוא פשוט תירץ להם עד שהוא עזב לחו"ל. אני מתכוון להגיש נגדו במשטרה תלונה על נטישת כלב, להעביר את הכלב שלו להסגר המתאים, ולהגיש נגדו תביעה על הסכום אשר הוא חייב לי. שאלתי היא כזו, גם אם בית המשפט יפסוק שהוא אכן חייב לי את הסכום המיועד, איך אוכל לגבות אותו ממנו? הרי הוא בארה"ב ואין צפי למתי או אם בכלל הוא יחזור, האם הוצאה לפועל תוכל לסייע? אם כן, מה יהיה התהליך? אם לא, האם יש אופציה אלטרנטיבית לגביית החוב? האם יעצרו אותו עם חזרתו לארץ וידאגו שישלם גם את חובו הכספי וגם על העבירה של נטישת הכלב? תודה מראש

גיא סגלוביץ'

שלום, אכן יש אפשרויות גביה במידה והחייב בחו"ל, אך הנושא מורכב מאוד. עליך לזכור שראשית תצטרך שיהיה לך חוב פסוק כנגדו, גם כאן תמצא בשאלה איפה לנהל את התיק וכיצד להתגבר על הצורך בהמצאת כתבי הטענות לידיו. על פניו, עלי להעריך, שהחוב הינו גדול מאוד (באופן יחסי) ולפיכך עלויות הטיפול בתיק יהיו גבוהות מהסביר למקרה. אך זו רק הערכה ולמידע נוסף תצטרך להיפגש עם עורך דין למסור לו את מלוא המידע והמסמכים ולנסות להבין את האפשרויות שעומדות לרשותך. בהצלחה, גיא

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות כספיות