הנחיות להגשת תלונה למשטרה - פורום נפגעי עבירה

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 12:43, 22 במרץ 2015

  שלום רב, אני מעוניין לקבל הנחיות להגשת תלונה למשטרה שלא תטוייח עקב התרבות הארגונית וחוסר המקצועיות. 1 - האם אני יכול לסמוך על המשטרה 2 - אם שוטר לא חוקר את התלונה שלי היטב האם מדובר בעבירה משמעתית בילה ניתן להרשיע בבית הדין המשמעתי 3 - אם אני יאיים עליו בתלונות על רשלנות מקצועית האם זה יעזור? 4- איך אני יכול לפקח שתור נפגע עבירה שהתלונה שלי מטופלת היטב ואם לא יוגש כתב אישום אז לפחות לדעת שהם עשו כמיטב יכולתם כדי לטפל בתלונה ולקבל הנמקה מדוייקת בנושא. 5 - האם אפשר לקבל טיפים איך לעבוד עם המשטרה כי אני לא סמוך על התרבות הארגונית שם. בברכה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יערה רשף

  עו"ד יערה רשף,מנהל הפורום

  12:54, 22 במרץ 2015

  נתי שלום

  אני ממליצה לך שלא לאיים - באופן כללי ובפרט במשטרה. בנוסף, ככלל, המשטרה עושה את תפקידיה כראוי כך שאם התלונה שלך תהיה קוהרנטית ותכיל חומר ראייתי מוצק ברמה שיהיה ניתן להוכיח את האישום בפלילים סביר שיוגש כתב אישום.
  אם אינך סומך על המשטרה, ולא רוצה לפנות לעזרתה, תוכל להגיש תביעת פיצויים אזרחית, שבין היתר תקבע גם חבות אזרחית, והכל כמובן מומלץ בתנאי שהראיות בתיק מאפשרות את זה. בהצלחה

  תגובה
 • 15:05, 22 במרץ 2015

  1 - מדוע לא לאיים? זה יכול לדרבן אותם לעבוד היטב.
  2 - מה אם אין לי מספיק ראיות? פה הבעיה, אי אפשר לסמוך עליהם, איך אני יודע שהם לא יטייחו התלונה עקב רצון לחיים קלים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יערה רשף

  עו"ד יערה רשף,מנהל הפורום

  15:07, 22 במרץ 2015

  אני חוזרת על תשובתי כפי שניתנה לעיל. בהצלחה

  תגובה

בפורום זה נעסוק בנפגעי עבירה - אנשים שנפגעו ישירות ממעשה עבירה, או בבני משפחותיהם, במידה שהעבירה גרמה למותו של בן המשפחה. חוק זכויות נפגעי עבירה מקנה לנפגעים זכויות בהליך הפלילי, כמו: הזכות להגנה, זכות למידע, זכות להבעת עמדה בהליכים מסויימים וכד'.
כאן המקום להתלבט, לשתף ולשאול בנושא.