אני מתנצל - המכתב נקטע באמצע. להלן הגירסה המלאה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 21:52, 2 ביולי 2013

  שלום רב, אני אזרח ישראלי. בן זוגי נמצא בארץ למעלה משנה, ולפני מספר חודשים קיבל ויזה ב1 למשך שנה על סמך (אני מניח) נוהל 5.2.0009 - טיפול בהסדר מעמד לבני זוג של אזרחים ישראליים, לרבות בני אותו מין. ראיתי באתר של רשות האוכלוסין, כי קיים נוהל דומה למדי שמספרו 5.2.0008 - נוהל הטיפול במתן מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי. נוהל זה אינו מציין בפירוש האם מדובר בבני זוג שהם מאותו מין. בן זוגי ואנוכי מעוניינים להינשא אזרחית בחו"ל בעתיד הקרוב (למיטב הבנתי נישואים חד מיניים בתוך המדינה עדיין אינם קבילים משפטית). לאור החדשות שעולות לאחרונה, לפיהן מדינת ישראל מכירה יותר ויותר בנישואיים חד מיניים ברצוני לברר את הדבר הבא: אם אנחנו שבים למדינת ישראל כזוג נשוי (או "מתחתנים" בארץ), האם זה מסייע לתהליך הסדרת מעמדו של בן זוגי? לפי נוהל 5.2.0009, בן זוגי צריך לחדש את ויזה ב'1 למשך שנתיים נוספות ואילו לפי נוהל 5.2.0008 הוא יכול להיות זכאי למעמד תושב ארעי (א5) בתום השנה הנוכחית. האם למיטב ידיעתך קיים תקדים משפטי שבו בני זוג נשואים מאותו המין זכו להטבה הזו מרשות האוכלוסין? אודה מאוד לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  03:33, 3 ביולי 2013

  שלום רב
  נוהל חיים משותפים לרבות בני אותו מין בא לתת מענה למקרים כגון שלכם שכן מדינת ישראל אינה מכירה בנישואים חד מיניים.
  כמובן שאם אתה טיפוס הבנוי למלחמות ותקדימים במידה ותינשאו תוכל להיות הראשון שיגיש בקשה להכרה ברישום הנישואים לטעון לאפליה על רקע מין, מן הסתם בקשתך תידחה בכל הערכאות ...ואם יש לך את הרצון והנחישות תוכל להגיע עד בג״צ ....
  בהצלחה

  תגובה
 • 04:47, 3 ביולי 2013

  שלום,
  תודה על התייחסותך.
  האם אתה מכיר (בקרב זוגות חד מיניים) איזשהי דרך לזרז את מתן קבלת אשרת א5? נראה לי מאוד לא סביר שבמשך כל כך הרבה שנים בן זוגי עדיין ייחשב כתייר במדינת ישראל, מבלי שיהיו לו זכויות כלשהן מתוקף היותו בזוגיות יציבה ואיתנה עם אזרח ישראלי. יש לך רעיון כלשהו?

  תגובה
 • 05:08, 3 ביולי 2013

  שלום ותודה על התייחסותך,

  האם אתה מכיר איזשהי דרך (בקרב זוגות חד מיניים) לזרז את קבלת מתן אשרת א5? זה פשוט נראה לי מאוד לא סביר שבמשך כל כך הרבה זמן בן זוגי ייחשב כתייר במדינת ישראל, זאת למרות שיש לו קשר יציב ואיתן עם אזרח ישראלי.
  האם יש לך רעיון כלשהו?
  תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  דור פנק,מנהל הפורום

  16:32, 3 ביולי 2013

  רון שלום
  בנוהל במתכונתו הקודמת השדרוג לא/5 תעודת זהות ארעית הייתה כעבור כשנה, בשנים האחרונות העדכונים לנוהל הקשיחו את התנאים להליך המדורג וכיום מי שאינו נשוי רשאי להגיש בקשה לא5 אחרי 3 שנים עם ב/1 ( תייר הרשאי לעבוד)
  גם כאן, אם אתה חדור מוטיבציה ניתן לתקוף בבית המשפט את הנוהל לטעון כי מדובר באפליה פסולה וכד׳
  במצב הקיים היום וכל עוד לא ישתנה הנוהל או יחזור לקדמותו ע״י פסילתת הנוהל בבית המשפט .. אין קיצורי דרך.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.