חיים משותפים, מסמכים - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 23:52, 12 באוקטובר 2013

  הייתי עם בת זוגי הלא ישראלית בפגישה ראשונה בה הבאנו את הטפסים לקראת בקשה לחיים משותפים. היו חסרים מספר טפסים (תעודות רווקות ויושר), אותם השגנו, עם חותמות האפוסטל הדרושות. כמו כן נתבקשתי להביא חשבונות מים, ארנונה וחשמל מהשנה האחרונה. הדירה שאנחנו גרים בה- על שמי. מים וארנונה - השגתי. בנוגע לחשמל: בגלל בעיות בירוקרטיות של שעוני חשמל, אני מקבל חשמל מאחד השכנים. חשוב להדגיש: החשמל חוקי, משולם במלואו, והבעיה הבירוקורטית תפטר מתי שהוא. אבל בינתיים- אין כל חשבונות חשמל על שמי. שאלותי: 1. בשביל מה בכלל הם צריכים את חשבונות החשמל, מים וכו'? 2. האם רק בשל חשבון חשמל חסר הם יעשו לנו בעיות, ולא יתחילו את תהליך ה'חיים משותפים'? זה נראה לי הזוי לעכב רק בגלל דבר כזה, אבל הם מסוגלים לכך? ואם זו כל כך בעיה - מה אפשר לעשות בנידון? (השכן לא יסכים מן הסתם להצהיר הצהרות שאני משלם לו, למרות ששוב- החשמל לא גנוב) תודה תודה לכל מי שיענה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  11:21, 15 באוקטובר 2013

  שלום רב
  משרד הפנים מבקש הוכחות למרכז חיים משותף ובין היתר מבקש חשבונות חשמל, מים , טלפון , כבלים, גז, ארנונה וכו'.
  אם אינך יכול להביא חשבונות ניתן להביא מכתב הסבר ..
  משרד הפנים בוחן את המסמכים הרשמיים המאומתים, את ההוכחות למרכז חיים בישראל והכי חשוב את את כנות הקשר בין בני הזוג באמצעות ראיות חיצוניות ושימוע זוגי, אם השתנע בכנות הקשר אז עוברים לשלב השני שהוא כניסה להליך המדורג שאורך 7 שנים לכל הפחות ובוא בכל שנה נבחנת כנות הקשר.
  בהצלחה
  עו"ד דור פנק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.