לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
איריס

טעות ברישום סטאטוס בתעודת הנישואין מקפריסין

שלום רב, אני ובן זוגי נישאנו אזרחית בקפריסין כאשר המסמכים תורגמו מתמצית הרשום מישראל לפיה אני גרושה (התחתנתי והתגרשתי לפני מספר שנים בארץ בחתונה רבנית) ואילו בן זוגי היה נשוי והתגרש לפני מספר שנים באנגליה ומאז חזר לארץ (מעמד תושב חוזר), אך בישראל רשום כרווק ועל כן המסמכים החדשים ותעודת הנישואין החדשה מקפריסין נרשמה על בסיס תמצית הרישום הישראלית - כרווק. איך מבצעים תיקון לכך ואם זה אומר שהנישואים בקפריסין אינם תקפים? כמו כן לשנינו דרכונים אירופאים שלי פולני ושלו בריטי ואיתם נכנסנו לקפריסין ולכן גם על תעודת הנישואין מצוינים הפרטים של הדרכונים הזרים ולא של הדרכונים הישראליים. מה המשעמעות מבחינת משרד הפנים בישראל? אודה לעזרתכם.

עורך דין יהושע פקס

איריס שלום, במקרה שלכם אני מציע כי יהיה הכי טוב אם ניפגש ונשוחח. מבחינת הרשויות בישראל בעלך רווק כי מעולם לא דווח על נישואיו מחוץ לישראל בגלל שהוא התחתן עם האזרחות הזרה שבידיו. לפי הנהלים כאשר אזרח ישראלי מתחתן, עליו לדווח על כך ולעדכן את מרשם האוכלוסין. תמיד ניתן לברר מול משרד הפנים מה ההליך במקרה כזה, האם חלה חובת דיווח או לא. מוזמנים ליצור קשר 03-3724722 בברכה, עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים