לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סמדר

הודעה על שינוי סטטוס משפחתי למשרד הפנים

שלום רב, בן זוגי אמריקאי ואנו מתכננים להתחתן אזרחית בקפריסין ובשנה הקרובה להתחתן גם בארהב על מנת לקיים טקס עם כל המשפחה. שאלה -1: האם אני מחויבת להודיע למשרד הפנים כבר לאחר החתונה בקפריסין על שינוי סטטוס או שלאחר החתונה בארהב אוכל לבצע זאת? כמו כן, מה פרק הזמן שלאחר החתונה יש להודיע לרשויות ומה קורה אם לא עומדים בפרק זמן זה? שאלה - 2:אנו מתכננים לנסוע לאחר החתונה לביקור משפחתי לארהב לתקופה של שבועיים. בכניסה למדינה ישאלו אותנו מה הקרבה ואנו נהיה נשואים אך לפי הדרכון והויזה אני רווקה. אילו מסמכים אני צריכה לקחת עימי על מנת להראות להם שאנו נשואים אך שרק הגענו לביקור? (הליך ההגירה מתבצע מחוץ לגבולות ארהב) לתשובתך ועזרתך, אודה.

עורך דין יהושע פקס

ממדר שלום, 1. סעיף 15 לחוק מרשם אוכלוסין קובע כי עליכם להודיע על נישואיכם תוך 14 יום. למיטב ידיעתי ומנסיוני לא אוכפים את הסעיף הזה. 2. כניסת בן זוג זר לאחר נישואים מחוץ אל ישראל כאשר לבן זוג הזר אין מעמד בישראל, עלולה להסתיים בסירוב כניסתו של בן הזוג. מומלץ לתרגם את תעודת הנישואין ולאמת אותה בשגרירות ישראל. לגבי ענייני כניסה והגירה לארה"ב מומלץ להתייעץ עם עורך דין שעוסק בהגירה לאמריקה. בברכה, עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים