נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
דניס

תחילת הליך מדורג - בת הזוג נמצאת בחו"ל

שלום התחתנתי לאחרונה עם אזרחית רוסיה ואנו מעוניינים לבצע את ההליך המדורג (נוהל 5.2.0008). קראתי לעומק את הנונל, קבעתי תור למשרד הפנים, ואישתי (נמצאת ברוסיה) עוסקת בימים אלה באיסוף המסמכים הרלוונטיים. ניסוח רשימת המסמכים הנדרשים בנוהל במקרה שבו בת הזוג המוזמנת שוהה *בחו"ל* מעט מבלבל, ולא חד משמעי. שאלתי היא: האם כשאגיע (לבד כיוון שאישתי ברוסיה) לתור שקבעתי במשרד הפנים (1) אדרש להציג את *כל* המסמכים (תעודת לידה שלה, תעודת יושר שלה וכו'...) *וגם* טופס אש/6 (הטופס ה"גדול"), *ורק* לאחר כל זה יבחנו את הבקשה ויאשרו לה כניסה לארץ? או ש-(2) אדרש להציג *רק* תעודת נישואין וטופס אש/1 (הטופס ה"קטן"), אחר-כך ייתנו לה אשרת בת זוג (די מהר), *ואחר כך* היא תוכל להיכנס לארץ עם שאר המסמכים ולהציג אותם כאן בעצמה ?

עורך דין יהושע פקס

דניס שלום רב , מזל טוב על החתונה. אתה תצטרך להגיש למשרד הפנים כבר בפגישה הראשונה את המסמכים המקוריים של אשתך מאומתים על ידי אפוסטיל, או מאומתים בשגרירות ישראל ברוסיה וגם מתורגמים לעברית בארץ על ידי נוטריון אשר דובר רוסית. המסמכים הרלבנטיים הם תעודת לידה, תעודה המעידה על מצב אישי לפני החתונה, תעודת יושר להוכחת היעדר עבר פלילי וכמובן תעודת נישואים שלכם. ברור כי המסמכים להוכחת חיים תחת קורת גג אחת הם פחות רלבנטיים בשלב זה, כי כל הנראה לא חייתם ביחד בישראל, אבל כן חייב להביא את כל המסמכים להוכחת כנות הקשר. כמו כן, אתה תוכל להביא מסמכים להוכחת מקום מגורים משותף עתידי, כלומר הסכם שכירות או הוכחה לבעלות על דירה או בית. שים לב כי כל משרד הפנים פועל בצורה קצת אחרת, אבל ייתכן כי אשתך תתבקש לעבור ראיון בקונסוליה הישראלית ברוסיה טרם אישור כניסתה לישראל. בכל מקרה, לאחר הכניסה לארץ ממשיכים את ההליך מול משרד הפנם ומקבלים אשרת עובד ב/1. אנו בעלי ניסיון רב בהליך הנ"ל מול כל משרדי הפנים בישראל נשמח להיפגש פנים אל פנים, או אפילו לדבר בטלפון, על מנת לענות על שאלות ספציפיות שאולי יש לכם. בהצלחה רבה, עו"ד יהושע פקס

דניס

שלום רב תודה רבה על התשובה המלאה, מהירה ומפוטרת מאוד!!! יש לי שאלה נוספת ברשותך. בתעודת הנישואין שרוסיה הנפיקה לנו מצוינים השמות המלאים וכן תאריכי הלידה של שנינו. אולם, אין בה את מספר הדרכון שלי או תעודת הזהות שלה. מה שאומר בגדול שעל-סמך התעודה הזאת לא ניתן לזהות חד-חד-ערכית שאכן אני ואישתי התחתנו, ולא אנשים אחרים שבמקרה יש להם את אותם השמות ותאריכי הלידה. האם אין הדבר מהווה בעיה עבור משרד הפנים ?

עורך דין יהושע פקס

דניס שלום , לא אמורה להיות בעיה מבחינת משרד הפנים. בברכה , עו"ד יהושע פקס

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים