לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דליה ברזלי

ביטול סירוב כניסה לארץ

אני ובעלי תושבי ישראל . אנחנו בעלי דרכונים ישראלים . גרים בארץ כ-20 שנה. בעלי מגאורגיה ארכיטקט ואני מאוקראינה רוקחת. שנינו עובדים ומשלמים מיסים כחוק. אח של בעלי הגיע מגאורגיה וביקש אשרת שהות בארץ וקיבל עד אפריל. עובד בים המלח. הזמנתי את בת אחותי ובעלה וביתה לבקר אותנו (הם היו פה הרבה פעמים נכנסו ויצאו בזמן תמיד) ויחד איתם עוד זוג עם ילד שלהם זאת פעם ראשונה. המזמין היה בעלי. בת אחותיי ומשפחתה קיבלה אישור להיכנס והזוג הנוסף נתבקש להחקר. תוך כדי המתנה לזוג הנחקר החליטו לקחת גם מבת אחותי ומשפחתה את האופציה להיכנס. סיבת הסירוב היתה שאח של בעלי נכנס לארץ ונשאר באופן לא חוקי. ניסינו להסביר שיש לו רשיון שהות עד אפריל אבל כלום לא עזר ולמחרת היום כולם הוחזרו לאוקראינה אחרי שהיו במתקן כליאה, מיותר לומר שזה היה טראומתי. איך אני יכולה לבטל את הגזירה ולאפשר למשפחתי לבא לבקר אותי. תודה על העיצה (כותבת בשמה של חברתי סווטלנה)

יהושע פקס, עורך דין

שלום דליה, תצטרכו לפנות בבקשה מסודרת אל מחלקת ביקורת גבולות ברשות ההגירה של משרד הפנים לבטל את ההגבלה על כניסה עתידית, כי כרגע, ככל הנראה יש איסור כניסה ל- 5 עד 10 השנים הבאות. באם הפניה אל משרד הפנים לא עוזרת, אז אפשר להגיש בקשה אל בית המשפט המומסך בעניין - בית הדין לעררים על החלטות של משרד הפנים. נשמח להיפגש על מנת להסבירו יותר לגבי ההליך. בברכה, יהושע

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים