לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלוש

כניסה חוזרת לארץ לתושב אוקראינה

שלום רב, בין התאריכים 07.12.2016-30.01.2017 שהה אצלי תייר מאוקראינה. חשוב לציין שאני התחלנו לנהל יחסים רומנטיים , בתקווה לבניית יחסים קבועים בעתיד. הגעגועים עזים ולכן אנו רוצים להיפגש שוב כמה שיותר מהר. הוא מעוניין להגיע כבר בתחילת חודש מרץ. השאלה שלי, האם משטרת גבולות לא תעשה בעיות בכניסתו לארץ בשל מרווח קצר בין ביקורים? אני מאוד חוששת. ידוע לי על אופציה של פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים, אך טרם הגענו להחלטה כזו, לכן חשוב לנו להיפגש שוב ולבדוק כיצד יפתחו היחסים. כמו כן חשוב לי לציין שאני לא יכולה לצאת אליו, בעקבות הליך איחוד תיקים שמתנהל נגדי ובשל צו עיכוב יציאה מהארץ. תודה מראש על הענות מהירה. כולי תקווה.

יהושע פקס, עורך דין

שלום אלוש, בהחלט קיים חשש כי חבר שלך יקבל סירוב כניסה לישראל בגלל כניסות מרובות עולה החשד כי הוא לא תייר רגיל שבא לישראל לביקור תיירותי. אזרחי אוקראינה רבים שוהים בישראל בצורה לא חוקית, לכן כל כניסה של אזרח אוקראינה לישראל עלול לעורר שאלות וחשד של פקידי ביקורת גבולות להשתקעות או עבודה לא חוקית בארץ. אם פקידי ביקורת גבלות חושדים כי המטרה של הכניסה שלו לישראל היא מגורים יחד איתך לתקופה ארוכה, אז הם מבקשים ממך, בת הזוג הישראלית, לפתוח תיק חיים משותפים במשרד הפנים ולהזמין אותו לישראל מראש. ייתכן כי תתבקשי להפקיד ערבות בנקאית להבטיח כי חבר שלך יצא את גבלות ישראל במועד שנקבע עבורו כתייר. בברכה, יהושע

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משרד הפנים