• 23 בינואר 2015

תיקונים של דירה

שלום רב !
    ברשותי דירה בצפון .
    לפני כחודש ימים נכנסו לדירה שוכרים. ועשיתי איתם חוזה לשנה .
    בחוזה ישנו סעיף " המשכיר מתחייב לתקן על חשבנו תקלות במזגנים . בדוד שמש . בצנרת מים . וחשמל."
    אני הייתי די תמים וחתמתי על החוזה .
    היום , כעבור חודש ימים אני שם לב שהשוכרים די מנצלים אותי או במילים אחרות מתקשרים אלי על כל דבר קטן . ואני שולח איש מקצוע לתקן .
    יש לציין שאני גר בתל אביב .
    אני ממש מיואש שקניתי דירה בצפון וקשה לי לשלוט מרחוק על כל התיקונים בבית . במיוחד שאני גר במרכז הארץ.
    יש לציין שהיום אנשי מקצוע של התיקונים ( אינסטלטור , טכנאי מזגנים , דוד שמש ) ידוע שהם לא ישרים וקשה לסמוך עליהם וצריך להיות לידם בזמן שהם מתקנים .
    השאלה שלי היא כזאת .
    אני רוצה בשנה הבאה שאני אחתום עם השוכרים על המשך חוזה , אני מעוניין לשנות את הסעיף של התיקונים שלא על כל דבר קטן הם מתקשרים אליי ולא ינסו להפיל אותי בפח על שטויות .
    מצד אחד ברור שיש תיקון של החלפת דוד שמש שעולה 4000 שקל אני לא מצפה מהם שיתקנו על חשבונם . תיקונים גדולים כמו נניח להחליף מזגן חדש , לתקן דוד שמש - אני מבין שזה לא הוגן ובלתי אפשרי לבקש מהם לתקן .
    אבל אני רוצה ששאר הדברים כן יכול עליהם ( ברור שאני צריך את ההסכמה שלהם).
    אני רוצה בבקשה ניסוח טוב של מספר שורות בשביל שאני ארשום את זה בחוזה בשנה הבאה .
    בנוסף אני רוצה לברר :
    האם זה אפשרי לזאת זאת ? האם זה חוקי לעשות זאת ?
    ועוד שאלה אחרונה בבקשה , במידה ולא ניתן / או לא חוקי לעשות עם השוכרים סעיף בחוזה שרק דברים גדולים אני מתקן כמו החלפת דוד שמש , החלפת מזגנים , ופיצוץ בצנרת - שזה כמובן יהיה באחריותי . וכל שאר הדברים יהיה באחריותם .
    במידה וזה לא אפשרי - אז מה כן ניתן לעשות ?
    שוב- אני מבקש בבקשה מספר שורות בשביל לרשום את זה בחוזה בשנה הבאה .

תודה רבה , ושבת שלום .שלומי .

23 בינואר 2015
  • 25 בינואר 2015

תיקונים של דירה

שלום רב
    כן אפשר להסכים כמעט על הכל.
    אפשר לרשום שכל התיקונים השוטפים עד 500 ש"ח יחולו על השוכרים - בתמורה לאי עליית מחיר השכירות לדוג'.
    אפשר לעבוד עם מתווך/ איש מקצוע אשר ידאג לכל התקלות תמורת תשלום של כחודש שכירות בשנה.
    ראה דוג' לניסוח בשאלה של בועז למעלה.
    בהצלחה,

25 בינואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?