ביטול חוזה - גובה פיצוי - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 07:34, 28 במרץ 2015

  שלום, בחודש שעבר חתמנו על חוזה להשכיר את דירת מגורינו באיזור מבוקש באיזור המרכז עקב מעבר מתוכנן לחו"ל, ושבוע לפני תאריך הכניסה ביטלנו את המעבר והודענו לשוכר על ביטול החוזה. אנחנו במו'מ עם השוכר לתשלום פיצוי בגין. השוכר מבקש החזר מלא של דמי התווך + 2 חודשי שכירות. בהסכם השכירות אין סעיף פיצוי מוסכם בגין ביטול החוזה לפני תום מועדו. השוכר גר בדירה בבעלותו, ולפי מיטב ידיעתנו טרם השכיר או מכר את דירתו. לא ידוע לנו על נזקים מוחשים נוספים לשוכר, למעט הטירחה במציאת דיור חליפי. יתכן גם שהוא היא דורש פיצוי לנזק כי הדירה בבעלותו באיזור רחוק, ולכן זה מונע ממנו לעבוד באיזור שלנו בנתיים. יש לציין שבתחילת המו'מ לביטח הצענו פיצוי של חודש (+ דמי תווך) שלא נענה ע'י השוכר. האם מדובר בפיצוי מוגזם (דמי תווך + 2 חודשים) או סביר ? במידה ומוגזם האם שווה לנו ללכת לבית משפט לתביעות קטנות עם כל הטירחה וההוצאות הנלוות, או שההבדל בין הסביר לדמי הפיצוי הנ"ל לא כאלו גדולים ושווה לנו לסגור בפשרה את הנושא ?

  השב
 • 09:56, 1 באפריל 2015

  שלו רב
  הכל תלוי מה קבעתם בחוזה.
  בהיעדר קביעה על פיצויים מוסכמים נראה לי כי תשלום של חודש שכירות + דמי תיווך הינו סביר והוגן אלא אם נגרמו לשוכר באמת הוצאות מיוחדות אחרות.
  בהצלחה וחג שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע