open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 2 בנובמבר 2016

            ביטול חוזה שכירות לאחר יומיים

            שלום,
            לפני יומיים חתמתי על חוזה שכירות בווילת שותפים(בית פרטי) המשכיר שמולו חתמתי את החוזה אמר לי כי הוא לא בעל הנכס והוא שוכר את הדירה כבר 10 שנים ושהוא לוקח את היחידת דיור במרתף(יחידת דיור!), ואחרי שאני נכנס ישנם עוד 2 חדרים בבית שמחפשים להם שותפים שיכנסו.
            לאחר שנכנסתי, הבנתי כמה דברים:
            1. הוא בן אדם נשוי שגר כאן עם אשתו!!
            2. זה לא יחידת דיור! זה בסה"כ 2 חדרים במרתף ללא כניסה נפרדת!! מה שאומר שהוא חלק מחיי בבית השוטף עם אשתו!!
            החדר שלו ושל אשתו הוא לא באותה יחידת דיור כביכול, אלא בקומה השניה של הבית.
            דבר נוסף, כל הזמן הוא מסתובב בבית ומעשן בפנים, אחד החדרים שלו ושל אשתו נמצא בסמיכות לחדרי וזה סכנה בריאותית! (ומסריח את הכל!)
            האם יש עילה לביטול חוזה וקבלת הצ'קים שהבאתי לו מראש כמה חודשים קדימה?

            הוא לא ציין כי זוהי אשתו, אלא הציג אותה בתור הבת זוג שלו.
            הוא לא ציין שהבת זוג שלו תהיה חלק "מהשותפים" בבית, הוא טען כי אחרי שאני אכנס לדירה, הוא יחפש עוד 2 שותפים ואמר (בשיחה מוקלטת) כי החשבונות יתחלקו בין 4 שותפים ולא ציין 5 שותפים.

            אם הייתי יודע:
            1) שהוא נשוי וגר בבית ביחד איתי - לא הייתי חותם ונכנס לדירה.
            2) שכביכול יש 5 שותפים ולא 4 כפי שנאמר לי, לא הייתי חותם ונכנס לדירה.
            3) שהוא מעשן כמו קטר בכל הבית ומסכן את בריאותי - לא הייתי חותם ונכנס לדירה.

            האם אפשרי לבטל את החוזה ולקבל את הצקים בחזרה?

            2 בנובמבר 2016
          • 9 בנובמבר 2016

            ביטול חוזה שכירות לאחר יומיים

            אלי שלום,

            סעיף 15 לחוק החוזים קובע, כי "מי שהתקשר בחוזה עקב טעות שהיא תוצאת הטעיה שהטעהו הצד השני או אחר מטעמו, רשאי לבטל את החוזה; לענין זה, "הטעיה" - לרבות אי-גילוין של עובדות אשר לפי דין, לפי נוהג או לפי הנסיבות היה על הצד השני לגלותן".

            מהדברים אותם הינך מציין בפנייתך נראה על פניו כי ההתקשרות בהסכם השכירות מצידך, נעשתה בשל הטעיה מצד המשכיר ובשל הנך זכאי לביטול ההסכם, נוסף על האמור יש לבחון האם בחוזה השכירות עליו חתום המשכיר מול בעליו של המושכר מאפשר לו להשכיר את המושכר לצד ג' בשכירות משנה, שכן אם אינו מאפשר זאת, תוכל לטעון כי ההסכם בינו לבינך חסר תוקף.

            תוכן הודע זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

            9 בנובמבר 2016
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form