בעיה עם יציאה מדירה מחולקת שכורה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • דפנה

  נשלח ע"ידפנה 09:26, 26 בפברואר 2014

  הי, אני ובן זוגי רוצים לעבור לגור יחד. בן זוגי גר כיום בדירה מחולקת (פרטר) במרכז ת"א. הוא חתום על חוזה עד ספטמבר. בחוזה המקורי שחתם עם בעל הבית שלו היה סעיף (שהוסף בכתב יד) לפיו מותר לו לצאת לפני תום חוזה כל עוד הוא מודיע על כך חודשיים מראש. כאשר החוזה חודש בספטמבר 2013, הסעיף הנ"ל לא הוסף. בן זוגי הודיע לבעל הדירה שהוא מתכוון לצאת לפני חודשיים, ובעל הדירה אמר לו שמציאת מחליף הינה אחריותו בלבד, ואין בכוונתו לאפשר לו יציאה לפני תום חוזה מבלי שימצא מחליף. אולם, ישנן תקלות בדירה שאינן מתוקנות על ידי בעל הבית ומקשות על מציאת מחליף. בנוסף, באופן מוזר (לדעתנו) , שני אנשים שהביעו עניין בשכירת הדירה חזרו בהם פתאום לאחר שיחה עם בעל הבית - אנחנו חושדים שאולי הוא מציע להם נכס אחר בבעלותו, בזול יותר. כך או כך, הסיטואציה כולה מביאה לכך שבפועל בן זוגי אינו יכול לצאת מדירתו. האם ישנו משהו שניתן לעשות בנושא?

  השב
 • 11:22, 26 בפברואר 2014

  שלום רב
  ניתן לתעד את הדברים.
  אם אכן הוצא להם דירות אחרות אחרי שהם הביעו עניין - ניתן לשלוח מכתב בנושא לבעל הדירה ולבקש להשתחרר מהחוזה.
  אחרת יש לפעול ע"פ המוסכם בחוזה בין הצדדים.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 08:00, 2 במרץ 2014

  שלום רב
  אני בעל דירה באילת ואני גר בירושלים , כאשר העסקתי מישהו שיטפל בדירה ויפתור לדיירי הדירה בעיות אם יש בנוסף הוא אמור גם להכניס דיירים. לדירה במקרה שעוזבים הוא קיבל על זה תשלום חד פעמי שנתי לא עשינו הסכם כתוב על זה, עכשיו בחרתי להפסיק את העסקתו בתום השנה, אך הוא דורש תשלום נוסף שלא מגיע לו הוא טוען שהוא צריך לקבל כסף על כל דייר שהוא הכניס כאשר החליף בשנה הזאת כמה וכמה דיירים ועכשיו הוא דורש על זה תשלום למרות שלא סיכמנו על זה הוא מאיים בתביעה משפטית האם לפי דעתך הטענות שלו הגיוניות בבית משפט או לא?
  דבר נוסף הוא שהכנתי הסכם כתוב שחתמתי עליו שמדבר על המשך התקשרות אך בסוף החלטתי לא להעסיק אותו ולא שלחתי לו את ההסכם בפקס, לאחר מכן התכתבנו בהודעות ושלחתי לו את ההסכם הזה בטעות בכדי להראות שלו שתיככנתי להישאר איתו אך לבסוף שיניתי את דעתי משיקולים שהוא לא עשה את העבודה כמו שצריך השאלה שלי האם הוא יכול להדפיס ולהשתמש בהסכם זה?
  אציין ששלחתי לו הודעה לאחר מכן שאומרת שההסכם אינו נחתם ותקף אודה לך על תשובה ויעוץ בנושא זה.

  תגובה
 • 08:21, 2 במרץ 2014

  הוספתי את מספר הפלא שלי ליצירת קשר

  תגובה
 • 14:35, 3 במרץ 2014

  שלום רב
  נושא שאלתך נוגע יותר ליחסים של דיני עבודה ופחות קשור לדירה להשכרה.
  אנא שאל בפורום המתאים,
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע