אי החזרת שיקים של חוזה שבוטל - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 21:26, 7 בדצמבר 2014

  חתמתי על חוזה דירה והבאתי לבעל הדירה שיקים של 12 חודשים עבור החוזה. בחוזה קיים סעיף של הודעה על אפשרות לביטול חוזה עם הודעה של חודש מראש. חודשיים לפני סיום החוזה הודעתי לבעל הדירה כי אני מעוניינת לבטל את החוזה וביקשתי ממנו כי יחזיר לי את השיקים. עד היום 5 חודשים אחרי ההודעה ולאחר שכבר עברתי דירה, לא החזיר לי בעל הדירה את השיקים. למרות ששילמתי את חשבון החשמל (בהתאם לקריאת המונה הפנימי ביחידת הדיור ולא דרך חברת חשמל) המשיך בעל הדירה להציק לי בטענה כי הוא רוצה לראות חשבונות חשמל ולבדוק ששילמתי הכל ואם לא אעשה כך יפקיד את השיקים. החישוב היה שמור בקובץ פרטי שלי במחשב שלי ומחקתי אותו לאחר שעברתי דירה ושילמתי את החשבון (הוא לא שמר שום רישום על המונה). כיצד אני יכולה לחייב אותו להחזיר לי את השיקים הללו ולהפסיק את ההטרדות הללו ? תודה!!!!

  השב
 • 09:43, 8 בדצמבר 2014

  שלום רב
  רצוי לשלוח מכתב רשום לבעל הבית עם תיאור הדברים - ולבקש לקבל את השיקים חזרה לאחר שעמדת בכל תנאי החוזה.
  הדבר ישמש הוכחה בעתיד אם יפעל נגדך, ואם ישיב לך על טענותיך עכשיו - תתמודדי איתם כיום לפני שהוא יפעל בהוצאה לפועל וכיוצ"ב.
  לציין כי שיק טוב ל-6 חודשים - אולם אח"כ ניתן לפנות להוצאה לפועל.
  במכתב חוזר ניתן להודיע על כך שהערבויות לא עומדות עוד בתוקף וכיוצ"ב.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע