שלבי ההליך הפלילי - שלב ההקראה בבית המשפט - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 11:31, 18 במאי 2015

  שלום רב, התיעצתי איתך לפני זמן מה בנוגע לתלונה שהגשתי נגד בעלי, בזמן הזה חזרנו וגם נולדה לנו בת, ניסיתי לבטל את התלונה אך ללא הצלחה. מחר מתקיים שלב ההקראה בבית המשפט, רציתי לדעת מה הוא ההליך. בעלי מתכוון להודות בנעשה, האם כבר במקום ירשיעו אותו ויתנו לו גזר דין? או שיקבעו את שלב הטיעונים לעונש למועד אחר? האם מחר זה הזמן להביא עימנו הוכחות לטיפול שהוא החל כדי לבקש להקל בעונשו? לא שכרנו שירותי עו"ד כי בעלי לא מעוניין, אז רציתי לדעת מתי ואיך הוא בעצם יכול לדבר אל התביעה/השופט כדי להסביר את עמדתו. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  23:35, 7 ביוני 2015

  היי,
  אם זה עדיין רלוונטי אנא פני אלי בפרטי הסוגיה לא פשוטה.
  לעורך דין פלילי יש תפקיד מרכזי בשיפור התוצאה הצפויה.
  המלצתי המידית היא שבן זוגך ייוועץ בדחיפות עם עו"ד מומחה בפלילים, אין להקל ראש לרגע במצב בו הוא נמצא. תפקידו של עורך דין פלילי במסגרת עבירות אלימות בין בני זוג הינו תפקיד חשוב ביותר. רק עורך דין מנוסה ומקצועי יוכל לבחון כראוי את תיק החקירה שנפתח נגדו ולגבש איתו קו הגנה ברור.
  חשוב להבין כי במשפט הפלילי כמעט ולא קיים מושג של "ביטול" או "משיכת" תלונה, ההודעה שמסרת לשוטר נחשבת ל"תלונה".
  הודעתך אשר נרשמה ע"י שוטר היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של עבירה פלילית. חקירת קרבן העבירה היא גם מרכזו של כתב האישום במידה ויוגש על ידי רשויות התביעה. יש לזכור כי גם ביטול תלונה במשטרה על ידי הקורבן ואפילו שאת בת זוגו, לא תתקבל באופן אוטומטי.
  ביטול תלונה במשטרה שהוגשה בשל אלימות של בעל או בן זוג כלפי אישתו גם לאחר שהגיעו בני הזוג לשלום בית כמעט שאינה אפשרית.
  ברגע שמוגשת תלונה במשטרה יש למשטרה סמכות לנהל חקירה בעניין ואף להעביר את תיק החקירה לרשויות התביעה תוך המלצה להגיש כתב אישום. גם במידה והאישה מגיעה למשטרה ומבקשת לבטל את התלונה, רשויות התביעה יחליטו כיצד והאם יש מקום לסגור את התיק.
  גם בית המשפט יוכל לדון בעבירה למרות התנגדותך ולמרות שביקשת להביא לביטול התלונה במשטרה.
  לפיכך אין מנוס מקבלת ייעוץ מקצועי מעו"ד פלילי. למעשה, לאחר שהאישה הגישה תלונה במשטרה היא לא יכולה למשוך אותה בחזרה ובכך לסגור את התיק הפלילי כנגד בעלה או בן זוגה.

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.