שאלות על הקלטה קולית ועריכתה - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • רביב

  נשלח ע"ירביב 21:50, 7 במאי 2013

  1) אשתי ערכה הקלטה קולית שלי(הקליטה כמה שיחות וערכה אותם במחשב כאילו הם שיחה אחת, על איזה חוק היא עברה? 2)מה משקל הודעה בעל פה בעבירה מול חבר?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  22:09, 7 במאי 2013

  רביב שלום, 1. על-פניו, ולפני בדיקה יסודית של העובדות, ייתכן שנעברה עבירה של האזנת סתר, במידה והמאזינה לא היתה צד לשיחות. ניתן גם לבחון גם עבירה של זיוף. אך לשם מתן חוות דעת מקיפה באשר לעבירות אלו ונוספות נדרש לבחון את תוכן השיחות ונסיבותיהן. חוק האזנת סתר, אוסר ככלל על האזנת סתר ועל שימוש בידיעה או בתוכנה של שיחה שהושגו על-ידי האזנת סתר. האזנת סתר לשיחותיו של אדם ללא ידיעתו פוגעת בזכותו לפרטיות. 2. הודעה בעל-פה היא ראיה לכל דבר ועניין. העובדה שמדובר בחבר, תבחן במסגרת הכוללת, ותהווה מדד למשקל שיינתן לראיה. אם כוונתך להודאה בביצוע עבירה שנאמרה לחברך...במידה וידווח על כך זו נקראת "הודיית חוץ של נאשם". עדות חברך על מה ששמע הינה קבילה, אם התביעה הוכיחה את הנסיבות בהן נמסרה ההודאה ואם אכן ההודאה היתה "חופשית ומרצון". משקלה נבחן על פי מבחן פנימי(הגיון ואותות אמת)ומבחן חיצוני דברים שיאמתו את האמירה. כן יש דרישה לתוספת ראייתית של "דבר מה נוסף" ראיה מאמתת שבאה ממקור חיצוני להודיה. כוחה הראייתי יבחן לאור מכלול הנסיבות. בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.