בן 14 אלים מאוד - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • אסנת

  נשלח ע"יאסנת 11:35, 14 בנובמבר 2013

  שלום אני עובדת כבייביסיטר של ילדה בת 5 שיש לה אח בן 14 די מופרע. האימא מגדלת את שניהם לבד ורוב היום לא בבית אלא עובדת. הילד בן ה-14 נוטה לאלימות לעיתים קרובות. יש לו בבית אלת בייסבול וכשהוא מתעצבן הוא מאיים שיכה עם האלה. באחד הימים שבו הייתי אצלם בבית הוא הרביץ לאחותו הקטנה בלי האלה וכשאני הגנתי עליו הוא הרביץ לי וכשהאימא הגיעה מהעבודה הרביץ גם לה עד שנאלצה לקרוא למשטרה כי לא הצליחה להשתלט עליו. שוטרים הגיעו ולקחו אותו לתחנה אבל לא עשו לו כלום והוא חזר הביתה באותו הערב. האם אין פיתרון במשטרה לילד כזה שלא מהסס להרביץ לכל אחד למרות גילו?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  14:26, 14 בנובמבר 2013

  שלום אסנת,
  אכן האם פעלה נכון כאשר דיווחה למשטרה. העובדה שהילד חזר לאחר חקירת המשטרה לא מצביע שלא נעשה דבר. המשטרה חייבת לדווח על האלימות כלפי האחות הקטנה לפקידת הסעד וכן לשירות המבחן האגף לנוער צעירים ושירותי תקון.
  האלימות והניכור החברתי ההולכים וגוברים בקרב בני נוער וצעירים בחברה הישראלית, מחייבים חשיבה מעמיקה ופיתוח פתרונות יצירתיים להתמודדות עם התופעות ויצירת מנגנונים יעילים לצורך מניעתם.
  קצין המבחן יבצע חקירה פסיכו-סוציאלית ויגיש תסקיר למשטרה ובמקרים שאין אפשרות לטיפול ימליץ להגיש כתב אישום ובמקביל יינתן טיפול סמכותי. על האם לשתף פעולה עם שירות המבחן וגורמי הרווחה על מנת לטפל בבעיית האלימות ובסיבותיה.
  הדאגה העיקרית לעצור את הידרדרות הנער ולמנוע מאחותו להיהפך לקורבן אלימות והתעללות.
  נקווה שיצליחו,

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.