האם מקבלים מאסר בגלל מכות לילדים? - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 14:58, 1 ביולי 2014

  בהכאת ילדים בטוסיק האם אפשר לקבל ע"ז מאסר?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  20:27, 1 ביולי 2014

  חנה שלום,
  השאלה שלך היא מורכבת מאוד, העונש נקבע על פי חומרת העבירה והנסיבות בהן נעברה.
  כן תלוי בנתונים האישיים. לפיכך קשה לקבוע על סמך הפרטים שסיפקת האם יהיה מאסר בפועל. מציע לך להתייעץ עם עו"ד פלילי ולספק לו את מכלול הפרטים.
  בית המשפט העליון קבע חד משמעית כי ענישה גופנית אסורה.
  ענישה גופנית כלפי ילדים, או השפלתם וביזוי כבודם כשיטת חינוך מצד הוריהם, פסולה היא מכל וכל, והיא שריד לתפיסה חברתית-חינוכית שאבד עליה הכלח. הילד אינו רכוש הורהו; אסור כי ישמש שק איגרוף, בו יכול ההורה לחבוט כרצונו, כך גם כאשר ההורה מאמין בתום לב שמפעיל הוא את חובתו וזכותו לחינוך ילדו.
  לפי חוק העונשין "העיקרון המנחה בענישה הוא קיומו של יחס הולם בין חומרת מעשה העבירה בנסיבותיו ומידת אשמו של הנאשם ובין סוג ומידת העונש המוטל עליו". החוק מחייב את השופט בבואו לגזור את עונשו של נאשם לקבוע מתחם עונש הולם למעשה העבירה הספציפי שביצע הנאשם תוך התחשבות בערך החברתי שנפגע מביצוע העבירה, במדיניות הענישה המקובלת ובנסיבות הקשורות בביצוע העבירה. החוק החדש גם מרשה לשופט לסטות ממתחם זה עקב שיקולים שונים כגון שיקום הנאשם או מספר העבירות שבוצע על ידי הנאשם.

  לפיכך כל אירוע יבחן על פי נסיבותיו
  בברכה
  עו"ד יאיר רגב

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.