תיק מזונות במחוזי - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • נונה

  נשלח ע"ינונה 10:44, 23 בנובמבר 2013

  הגרוש פשט רגל אחרי 10 שנים שלא שילם מזונות קיבלתי אותם מביטוח לאומי3200 היום השופט של כונס הנכסים קבע פסק דין חדש לא בנוכחותי 1600 עבור 2 ילדיי , הביטוח לאומי שלל את זכאותי ואינני מקבלת אפילו אגורה מהחייב מה עלי לעשות ?? איך להעביר את התיק בחזרה לבית משפט לעיניני משפחה ?? לא יתכן סכום זעום שכזה ?? אינני עובדת ומצבי גרוע

  השב
 • 11:36, 2 בדצמבר 2013


  נגה שלום.
  אכן המצב מבחינתך הוא לא נעים ומוזר.
  למעשה בית המשפט המחוזי קצב את מזונות הקטינים, על פי סמכותו בסעיף 128א לפקודת פשיטת הרגל. קציבת מזונות זו, אינה שינוי גובה המזונות כי אם החלטה אשר מתירה/ קובעת מהו סכום המזונות שעל בעלך לשלם לך במהלך שהותו בהליך פשיטת הרגל.

  הגרוש חייב לשלם את המזונות אשר בית משפט קבע 1,600 ש"ח שאם לא כן יהווה הדבר עילה לביטול הליך פשיטת הרגל.

  אינך יכולה להחזיר את העניין, שכן אין המדובר בשינוי גובה המזונות אלא בקציבה של גובה התשלום שלהם.

  את יכולה לפנות לבית המשפט המחוזי, בבקשה מטעמך לקציבת המזונות ולהעלות טענותייך בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.