• מירה

  נשלח ע"ימירה 08:36, 29 ביוני 2015

  טל ראשית תודה לתגובתך. אשמח לדעת האם אנו פושטי הרגל כלולים גם בהצעת החוק של השרה מירי רגב (תספורת לעניים) גם אלו שאין ביכולתם לשלם כל חודש את הסכום שנקבע להם ע"י הכונס ?

  השב
 • 10:17, 29 ביוני 2015

  מירה שלומות, הצעת החוק של השרה איילת שקד, היא עדיין בגדר הצעת חוק שטרם עברה את מנין ההצבעות הנדרש. ולפיכך, טרם אושרה. ברם, במידה וזו תאושר, הרי שהיא עוסקת בחייבים מוגבלים באמצעים אשר הוכרזו כך בהליכי ההוצל"פ וצו התשלומים שלהם אינו משלם את רבית החוב. ישנם עוד כמה וכמה פרמטרים המצריכים בדיקות אצל רשמי ההוצל"פ. משכך, אין הצעה זו נוגעת לפושטי רגל. הליך פשיטת הרגל עבר רפורמה מקיפה המטיבה עם החייבים בהליך הפש"ר, ואני סבור שעוד יוספו שינויים בעתיד. בברכה, טל גוטרמן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.