בקשה מבית משפט למינוי כונס נכסים מטעמי - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • יונית גוטמן

  נשלח ע"ייונית גוטמן 00:29, 12 בפברואר 2016

  שלוםעקב חובות גדולים נאלצתי לעזוב את הארץ.התברר לי כי כונס הנכסים של אשתי ביקש מבית המשפט להיות כונס הנכסים אף שלי.האם יש לי אפשרות לבקש מבית המשפט כונס נכסים מטעמי? המטרה היא לבחור כונס נכסים ששכרו יהיה מכינוס הנכסים ובמסגרת זאת אף יגיע להסדרים עם נושיי כך שאולי אוכל לחזור לארץ.תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד הוד

  דוד הוד,מנהל הפורום

  19:38, 21 בפברואר 2016

  יונית שלום לך.
  בהמשך לשאלותייך אשיבך כדלקמן:
  1. אתה יכול לבקש מינוי כונס מטעמך. אין בכך כל טעם. כונס הנכסים הינו מינוי על ידי בית המשפט. מוטב שאותו כונס ינהל את שני התיקים. כך תחסוך גם בהוצאות וגם בהליכים.
  2. שכרו של כונס הנכסים והמנהל המיוחד הינו מקופת הכינוס. סדר גודל של 20 אחוז מכל מה שישתלם לקופת הכינוס עם הזמן.
  אין לראות באמור לעיל כתחליף לייעוץ משפטי פרונטלי מול עו"ד הבקיא בתחום.
  בהצלחה!
  דוד הוד עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.